Każdy z nas ceni zegarki za coś innego. Dla jednych najważniejsza jest marka, kraj produkcji, kolor, styl, ilość ozdób, a dla drugich praktyczność i jak największa ilość dodatkowych funkcji. W końcu dziś każdy zegarek to także część biżuterii, zarówno męskiej, jak i damskiej. Coraz popularniejsze stają się modele w stylu skandynawskim, bardziej szykowne i proste. Zegarki Skagen doskonale wpisują się w ten schemat. Sprawdź, skąd bierze się ich popularność i czym się charakteryzują.

 

Kilka słów o historii

Twórcami marki Skangen jest małżeństwo duńskiego pochodzenia, które wyemigrowało do USA, gdzie postanowiło podbić rynek zegarków na całym świecie. Od początku ich celem było zaprojektowanie takich modeli, które będą wierne skandynawskiemu stylowi. Każdy zegarek miał oddawać klimat Danii, jej roślinności, tajemniczości morza oraz chmur. Ważną ideą było także to, aby te modele były uniwersalne, stylowe, a przy tym nadal praktyczne.

 

Moc szykownych zegarków dla każdego

Dziś coraz częściej odchodzimy od znanych marek i stereotypu związanego z tym, że tylko szwajcarskie zegarki spełnią nasze oczekiwania. Jesteśmy znacznie bardziej otwarci i chętnie próbujemy nowych produktów. Dotyczy to także zegarków. Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać linię modeli wypuszczonych przez markę Skagen. Wynika to przede wszystkim z tego, że wyróżniają się one minimalizmem, dzięki czemu można je z powodzeniem założyć do eleganckiej stylizacji, jak i na spacer z pasem czy do pracy. Twórcy zdecydowali się głównie zadbać bardziej o design. I trzeba przyznać, to był strzał w dziesiątkę. Bo dzięki temu nasz zegarek może olśniewać prostotą, najwyższą jakością oraz olśniewającą elegancją.

 

Dwa rodzaje bransolet

Wśród zegarków Skagen można znaleźć modele, wyposażone w dwa rodzaje bransolet. Pierwszym typem są skórzane paski, które są proste i zazwyczaj jednokolorowe. Najpopularniejsze kolory to beż, brąz oraz czerń. Innym równie popularnym rodzajem są bransolety typu Mesh. Wyróżniają się one przede wszystkim minimalizmem, ale przy tym wygodą oraz elegancją.

 

Zegarek na lata

Kiedy inwestujemy pewną sumę pieniędzy w zegarek, to pragniemy, aby był on nie tylko estetyczny, ale też po prostu wytrzymały. Dużą zaletą tej marki jest to, że poszczególne modele wykonane są ze szlachetnych materiałów, takich jak tytan, a tarcza wyposażona jest w szkło szafirowe. Warto też podkreślić, że w składzie nie znajdziemy niklu, przez co znaczna grupa osób uczulonych na ten związek, może odetchnąć z ulgą i cieszyć się z możliwości noszenia zegarka. Innym atutem jest także wodoszczelność, która uchroni nas przed niespodziewanymi okolicznościami.

 

Przejrzystość jest priorytetem

Współczesny zegarek powinien być przede wszystkim wyjątkowy. Jednak nie można zapomnieć również o tym, że powinien także ukazywać w sposób czytelny godzinę. Minimalistyczne modele cenione są także za to, że są znacznie bardziej przejrzyste, mają wyraźną tarczę i subtelne dodatki. Zapewne właśnie dlatego z roku na rok coraz częściej wybieramy je dla siebie i swoich bliskich.