Wielu z nas ceni czystość i porządek w mieszkaniu. Jednak przez natłok pracy i liczne obowiązki, ciężko jest utrzymać go przez cały czas. W związku z tym, warto pomyśleć, czy nie jest nam potrzebna  pomoc. Idealnym rozwiązaniem jest robot sprzątający – Roomba. Dzięki niemu zwykły odkurzacz możesz odstawić w kąt. Po niedługim czasie użytkowania, przekonasz się, że ten iRobot jest twoim największym przyjacielem!

 

Co to jest iRobot Roomba?

Roomba to mały robot, który jest wykorzystywany w gospodarstwie domowym jako odkurzacz. Rożni się od zwykłego odkurzacza tym, że działa samodzielnie i bezprzewodowo. Urządzenie ma kształt dysku. Dzięki wbudowanym czujnikom dotykowym, Roomba jest w stanie omijać nawet największe przeszkody. Urządzenie sprząta różnego rodzaju powierzchnie: dywan, płytki, drewniane podłogi. Sprząta do 3 godzin, ale robi to bez ingerencji człowieka.

 

Zalety iRobot Roomba

Jedną z najważniejszych zalet posiadania tego urządzenia jest pełna automatyzacja procesu sprzątania. IRobot pracuje samodzielnie i świetnie sprawdza się przy sprzątaniu systematycznym. Ponadto, dzięki współczesnym możliwościom technologicznym, możemy zintegrować maszynę z naszym smartfonem. Pozwoli nam to włączyć robota, niezależnie od miejsca, w którym będziemy się wtedy znajdować. Dla posiadaczy robota odkurzającego wiąże się to z oszczędnością czasu. W czasie gdy Roomba odkurza mieszkanie, my możemy pozwolić sobie na odrobinę relaksu.
Kolejnym ogromnym atutem iRobota jest wbudowany filtr, który zatrzymuje alergeny i kurz. W związku z tym jest świetnym rozwiązaniem dla alergików. Dla ludzi, którzy mieszkają z pupilem mamy również dobre wieści. Ten mały iRobot bez problemu poradzi sobie z sierścią. Po skończonej pracy, urządzenie ustawia się na stacji dokującej, która jest jednocześnie jego ładowarką. IRobot posiada czujnik, który pozwala mu omijać przeszkody i nie spaść ze schodów. Jeśli już w tym momencie jesteś zainteresowany kupnem iRobota, odwiedź stronę internetową: irobot.pl. Znajdziesz tam szeroką ofertę robotów, przedstawianych w tym artykule.

 

Wady iRobot Roomba

Mimo wielu pozytywnych aspektów, iRobot ma również swoje wady. Największa wśród nich to wysoka cena. Jeśli urządzenie ma być dobrej jakości, warto zainwestować w droższy sprzęt. Tańsze modele pracują dosyć głośno, a to dla mieszkańców może stać się irytujące. Wadą niektórych modeli robotów sprzątających jest także czas ich ładowania. Może on wynosić nawet 5 godzin. W przypadku zepsucia się iRobota po upływie okresu gwarancyjnego, trzeba liczyć się z dość dużym wydatkiem, jeśli chodzi o jego naprawę. Robot, to tak czy inaczej tylko robot. Zdarzyły się sytuacje, w których maszyna utknęła między meblami lub zamknęła się w drugim pokoju, co spowodowało wyładowanie się akumulatora.