Od dawna ten pomysł latał mi po głowie, ale dopiero ostatnio próbuję coś robić, celem jego większej realizacji. Marzy mi się zorganizowanie TLUG-u.

Byłoby to kółko/grupa poświęcona spotkaniom użytkowników systemów opartych o kernel Linuksa (mówiąc potocznie: systemów linuksowych). Na spotkaniach byliby mile widziani aktywni użytkownicy, administratorzy tych systemów, ale także Ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z nim i chcą go poznać.

Grupa miałaby na celu wymianę doświadczeń jak i edukację początkującym, którzy chcą wyjść poza kanon JEDYNYCH SŁUSZNYCH ROZWIĄZAŃ i chcą spróbować czegoś nowego. Linux (w mowie potocznej) wyewoluował do takiego stopnia, że nie jest to już nikomu nieznany system jak kiedyś. W wielu zastosowaniach jest prostszy niż Windows, a przy tym - całkowicie darmowy. Jednak początkujący boją spróbować zainstalować i pracować na tym. Coś takiego jak TLUG mogłoby stanowić pomocną rękę.

Dlatego chętni do współtworzenia kółka niech napiszą na forum - jest możliwość organizacji sal, może nawet z komputerami i dostępem do Internetu. Oczywiście proszę nie sugerować się nazwą - mieszkańcy spoza Trzebini także są mile widziani.

Jak będę na wyższym poziomie organizacyjnym, wówczas dam znać.