Konkurs GOZ Lider Małopolski: Szansa dla uczniów i przedsiębiorców
Rozpoczęły się zapisy do trzeciej edycji konkursu GOZ Lider Małopolski, który promuje przedsiębiorstwa i uczniów stosujących zasady gospodarki obiegu zamkniętego. Konkurs ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz promowanie prośrodowiskowych działań w regionie.
  1. Konkurs dla firm i uczniów z Małopolski.
  2. Promocja gospodarki obiegu zamkniętego.
  3. Atrakcyjne nagrody i tytuły dla zwycięzców.
  4. Zgłoszenia przyjmowane do 22 maja.

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości oraz Zarząd Województwa Małopolskiego zapraszają do udziału w konkursie GOZ Lider Małopolski. Wydarzenie jest skierowane zarówno do przedsiębiorców, jak i uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy wdrażają w swojej działalności zasady gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ).

Firmy biorące udział w konkursie będą miały okazję zaprezentować swoje modele biznesowe oparte na zasadach GOZ, takie jak współdzielenie zasobów, wydłużanie cyklu życia produktów czy wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. Konkurs ma na celu wyróżnienie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które w innowacyjny sposób wprowadzają ekologiczne rozwiązania.

Przykłady modeli biznesowych, które mogą być zgłaszane do konkursu, to m.in. „sharing-economy”, symbioza gospodarcza, up-cykling, ekoprojektowanie, naprawa i regeneracja oraz odzysk energii. Zwycięzca konkursu otrzyma tytuł Lidera Małopolski 2024 oraz statuetkę, która zostanie wręczona na finałowej gali. Laureaci będą również wyróżnieni na łamach „Dziennika Polskiego” i w serwisie „DziennikPolski24.pl”.

Konkurs jest także skierowany do uczniów małopolskich szkół ponadpodstawowych, którzy opracowali proekologiczne rozwiązania lub zrealizowali inicjatywy zgodne z ideą gospodarki cyrkularnej. Zadaniem uczniów jest opisanie dotychczasowych działań szkoły zgodnych z założeniami GOZ. Mogą to być lekcje prośrodowiskowe, zajęcia terenowe, warsztaty, zbiórki odpadów, kiermasze wymiany rzeczy, projekty artystyczne, czy tworzenie zielonej infrastruktury.

Szkoła, która zwycięży w konkursie, otrzyma nagrodę w wysokości 5.000 złotych, tytuł Lidera GOZ Małopolski 2024 oraz statuetkę wręczoną na finałowej gali. Działania laureatów zostaną także opisane w „Dzienniku Polskim” i na stronie „DziennikPolski24.pl”.

Zgłoszenia szkół przyjmowane są do 22 maja. Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie organizatora.


Źródło: UM Trzebinia