Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Małopolski: Wybierz lokalne projekty
Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego to szansa dla mieszkańców na realne wpływanie na rozwój regionu. Każdy mieszkaniec, który ukończył 16 lat, może oddać swoje głosy na projekty, które poprawią jakość życia w Małopolsce. Głosowanie trwa od 15 maja do 14 czerwca, a wyniki poznamy jesienią.
  1. Głosowanie trwa od 15 maja do 14 czerwca.
  2. Każdy mieszkaniec Małopolski powyżej 16 lat ma dwa głosy.
  3. Można głosować online, korespondencyjnie lub hybrydowo.
  4. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 1 października 2024 r.

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego to inicjatywa, która pozwala mieszkańcom decydować o realizacji projektów mających na celu poprawę jakości życia w regionie. W tegorocznej edycji do głosowania dopuszczono 232 zadania, w tym 42 ogólnowojewódzkie i 190 regionalnych. Projekty obejmują szeroki zakres działań, od poprawy bezpieczeństwa pieszych, przez edukację historyczną, po zakup defibrylatorów AED.

Każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat, ma prawo oddać dwa głosy – jeden na zadanie regionalne i jeden na ogólnowojewódzkie. Warto pamiętać, że głos na zadanie regionalne można oddać tylko w swoim regionie zamieszkania. Na przykład, mieszkańcy Oświęcimia oraz powiatów suskiego, myślenickiego, wadowickiego, chrzanowskiego i oświęcimskiego mogą głosować na projekty z Regionu Małopolska Zachodnia.

Głosowanie odbywa się w trzech formach: online, korespondencyjnie oraz hybrydowo. Aby zagłosować online, wystarczy odwiedzić stronę bo.malopolska.pl i wypełnić odpowiedni formularz. W przypadku głosowania korespondencyjnego, ważne jest, aby karta do głosowania była podpisana własnoręcznie i zabezpieczona przed nieupoważnionym przetwarzaniem danych osobowych.

Warto również wiedzieć, że można głosować hybrydowo. Oznacza to, że jeśli mieszkaniec odda głos na zadanie regionalne na karcie papierowej i wrzuci ją do urny, to może później oddać brakujący głos na zadanie ogólnowojewódzkie przez Internet. Ważne jest, aby nie przekroczyć limitu dwóch głosów, ponieważ w przeciwnym razie wszystkie głosy zostaną unieważnione.

Głosowanie potrwa do 14 czerwca, a wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 1 października 2024 r. Projekty, które zdobędą największą liczbę głosów, będą realizowane od 2025 roku przez Zarząd Województwa Małopolskiego. To wyjątkowa okazja, aby mieszkańcy mieli realny wpływ na rozwój swojego regionu.

W razie pytań lub wątpliwości, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego są dostępni pod numerami telefonów: (12) 61 60 536, (12) 61 60 982 oraz adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie bo.malopolska.pl.


Na podstawie: Gmina Libiąż