Kwiatki z bajki: Przedszkolaki w Luszowicach świętują Dzień Niezapominajki
Wiosenne spotkanie w luszowickiej bibliotece przyniosło przedszkolakom mnóstwo radości i inspiracji. Dzieci miały okazję poznać uroki niezapominajek oraz posłuchać ulubionej książki o Kici Koci.
  1. Warsztaty plastyczne z niezapominajkami
  2. Wierszyk o niezapominajkach
  3. Zagadki majowe
  4. Lektura książki „Kicia Kocia w ogrodzie”

W luszowickiej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie z wiosną, które zorganizowano dla przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Luszowicach. Dzieci miały niepowtarzalną okazję poznać niezapominajki, które stały się głównym tematem zajęć.

Spotkanie rozpoczęło się od nauki krótkiego wierszyka o niezapominajkach, co wprowadziło maluchy w wiosenny nastrój. Następnie dzieci z entuzjazmem rozwiązywały majowe zagadki, które przysporzyły im wiele radości i satysfakcji.

Jednym z głównych punktów programu była prezentacja książki Anity Głowińskiej „Kicia Kocia w ogrodzie”. Bohaterka książki, Kicia Kocia, jest ulubienicą maluchów, a jej przygody zawsze wzbudzają duże zainteresowanie. Dzieci z zapartym tchem słuchały historii o przygodach Kici Koci w ogrodzie.

Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których przedszkolaki wykonały niezapominajkowe laurki dla swoich mam. Była to piękna okazja, by wyrazić swoją miłość i wdzięczność w kreatywny sposób.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Moniką Kasprzycką, nauczycielką wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego, która z pełnym zaangażowaniem wspierała dzieci w twórczych działaniach.

Spotkania takie jak to nie tylko bawią, ale również edukują, wprowadzając dzieci w świat literatury oraz rozwijając ich zdolności artystyczne. Przedszkolaki z Luszowic na pewno długo będą wspominać to wiosenne spotkanie.


Źródło: Biblioteka w Chrzanowie