Ogrzewanie kominkiem całego domu - czy jest to możliwe?

Kominek może pełnić funkcję wizualną. Jest również świetnym rozwiązaniem grzewczym, które skutecznie sprawdza się w wielu domostwach. Ma on wiele unikalnych cech, które powodują, że częściej decydujemy się na takie rozwiązanie, a kominek z wkładem nie jest już rzadkością. Spotkamy go w wielu domostwach – i nic dziwnego. Jednak bardzo często nasuwa się nam na usta pytanie – czy jest możliwe ogrzewanie całego domu za pomocą kominka? Zanim do tego przejdziemy omówmy pokrótce podstawowe funkcje i rodzaje kominka.

Rozwiązania do naszej dyspozycji

W zależności od naszych upodobań i oczekiwań do dyspozycji mamy wiele różnych rozwiązań. Aktualne kominki posiadają wiele różnych wkładów. Głównie decydujemy się na wkłady żeliwne lub stalowe. Te pierwsze mają świetne właściwości grzewcze, lecz poprzez swoją ciężką i dość charakterystyczną konstrukcję nie pasują do każdej aranżacji. Wkłady stalowe mają znacznie mniejsze możliwości grzewcze, ale poprzez swoją różnorodność wyboru sprawdzają się w praktycznie każdej aranżacji. Zarówno tej bardziej klasycznej jak i kompletnie nowoczesnej. Świetne kominki Opole są tutaj.

Jeżeli stawiasz na tradycyjne rozwiązanie – świetnie może sprawdzić się kominek otwarty. Jego otwarte palenisko pozwala na bezpośrednie podziwianie ognia. Ciepło natomiast w głównej mierze ulatnia się poprzez komin – dlatego nie jest to najbardziej wydajne rozwiązanie, jeżeli chodzi o funkcję grzewczą. Do dyspozycji mamy również rozwiązania takie jak kominki elektryczne czy kominki na biopaliwo. Nie ma tutaj specjalnych wymagań i ich montaż możliwy jest praktycznie wszędzie. Wybór odpowiedniego rozwiązania zelży od naszych upodobań i preferencji – dlatego wybieraj mądrze!

Czy ogrzewanie całego domu jest możliwe?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – tak! Należy jednak spełnić kilka podstawowych wymagań, a samą budowę kominka planować już na etapie budowy domu.

Przede wszystkim odpowiednio musimy dobrać moc grzewczą danego kominka. Zależy on od kilku istotnych czynników, dlatego jego wyliczenia zostawmy sprawdzonym ekspertom. Jeżeli chcemy dostarczyć ciepło do całego domu – wówczas niezbędne będą dodatkowe instalacje. Może się to odbywać poprzez instalację DGP, które warto zlecić na etapie budowy domu. Jeżeli ogrzewanie ma odbywać się poprzez płaszcz wodny – niezbędny będzie nam układ C.O. Jeżeli decydujemy się na kominek powietrzny – niezwykle ważne jest odpowiednie usytuowanie naszego kominka. Jeżeli potrzebujemy znacznego zapotrzebowania na ciepło to świetnie mogą sprawdzić się masy akumulacyjne.

Jak widać ogrzewanie całego mieszkania lub domu jak najbardziej jest możliwe. Musimy tylko skutecznie przemyśleć nasz wybór i dobrać najbardziej wydajne dla nas urządzenie. Jeżeli nie wiesz na co się zdecydować to najlepszym wyjściem będzie wybór odpowiednio kompleksowych usług z zakresu kominkowego. Dzisiejsze firmy oferują pomoc w wyborze, wycenę jak i montaż naszego zakupu. Warto postawić właśnie na takie rozwiązania i wybierać mądrze – najlepiej z polecenia.

Komentarze   
-1 #1 Kurkumin 2019-10-20 19:23
Polecam Wam firmę BIOMAR w tej branży. Zamontowane kolektory słoneczne działają bezproblemowo już przez 2 lata. Wysoka jakość usług z dobrą ceną.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.