Jednym spośród najczęstszych miejsc, w których stosuje się naświetlacze, są nasze miejsca pracy, w których pracujemy przez wiele godzin w ciągu doby, również po zmroku. W takim przypadku dobór właściwego oświetlenia pozostaje sprawą kluczową. Przy wyborze musimy brać pod uwagę nie tylko moc halogenu, ale także jego rozstawienie, ułożenie na właściwej wysokości i to jaki rodzaj światła emitować będzie zamontowany naświetlacz. 

Jaki halogen Led na budowę będzie najlepszy?

Jeżeli chcemy mieć odpowiednio oświetlony plac na budowie, tak żeby możliwie było swobodne poruszanie się i wykonywanie bez problemu wszelakich trudności, najlepiej będzie zamontować nie jeden halogen budowlany, ale co najmniej kilka naświetlaczy, po różnych stronach oświetlonego placu. Ilość i moc użytych halogenów zależeć będzie niewątpliwie od powierzchni, którą chcemy doświetlić. Jeśli praca na budowie wymagać będzie ciągłego przemieszczania się, trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie całej trasy, którą musimy przemierzać. Do pracy przyda się mocne światło, zatem zalecamy użycie halogenów mających móc co najmniej 50W. Równomiernie rozkładające się światło z kilku stron pozwala na dokładniejsze wykonywanie wszelakich prac i uniknięcie wypadków. 

Ogólnie rzecz biorąc, jest to specjalistyczna lampa w obudowie, która wykorzystuje działanie diody LED. Naświetlacze służą nie tylko do użytku zewnętrznego, ale i można je wykorzystać wewnątrz pomieszczeń - na tej podstawie dobiera się, chociażby moc urządzenia. Dzięki czemu można wyróżnić między innymi lampy marketingowe, przemysłowe i domowe. 

Biorąc pod uwagę konstrukcję i stosowane technologie produkcyjne, naświetlacze odznaczają się bardzo dobrą skutecznością działania z zachowaniem poboru energii na niskim poziomie. Pod takim względem, wymienione urządzenia zdecydowanie przewyższają na przykład halogeny, które równie często się  wykorzystuje. 

Na jakie zalety naświetlaczy LED warto będzie jeszcze zwrócić uwagę?:  

  • wytrzymałość - na rynku znaleźć można dużo modeli, które zostały dostosowane do pracy w ciężkich, nierzadko nawet i bardzo ekstremalnych warunkach. Są one uodpornione na wpływ niskich albo wysokich temperatur, promieniowania UV, wilgoci, uszkodzenia mechaniczne czy też na wpływ silnego wiatru, 
  • różnorodność - jak można się przekonać, zakupienie specjalnie dostosowanych do ogrodu, garażu, hal przemysłowych, stanowiska roboczego, czy na przykład rozmaitych materiałów reklamowych naświetlaczy wcale nie jest trudne,  
  • żywotność - jest to chyba najbardziej istotna zaleta naświetlaczy LED. Bez problemu znaleźć można modele, które będą pracować nawet do 50 tysięcy godzin bez przerwy. Sprawia to, iż pomimo być może wyższej ceny, ich zakupienie okaże się dużo korzystniejszym wyborem od lamp tradycyjnych. 

Jaka barwa światła halogenu Led na budowę będzie najlepsza?

Optymalny w takim wypadku wydaje się mocny halogen z neutralną barwą światła, czyli taką, która najbardziej będzie przypominać naturalne, światło dzienne. Będzie to barwa w przedziale pomiędzy 3300 a 5300 K. Barwa neutralna wykazuje właściwości pobudzające organizm do wzmożonej aktywności umysłowej, ale także sprawia, iż nie męczymy tak bardzo mimo sztucznie wygenerowanego światła. 

Przenośne halogeny Led na budowę

Świetnym rozwiązaniem w wypadku halogenów stosowanych na budowie będą także halogeny LED w wersji przenośnej. Są to niezwykle komfortowe naświetlacze, przymocowane do specjalnych stojaków, które można ustawić w dowolnie wybranym miejscu. Do wyboru mamy przenośne naświetlacze z kablem i koniecznością podłączania ich do źródła energii elektrycznej i możliwością przemieszczania ich w obrębie dostępnego przewodu czy dodatkowego przedłużacza, jak i z akumulatorem. Warto zainwestować w taki, który posiada wbudowany akumulator. Spisze się on rewelacyjnie w wypadku braku prądu albo do oświetlenia miejsc, gdzie nie ma dostępu do stałego źródła prądu. Do takiego typu halogenów dokupić można różnego rodzaju akcesoria jak chociażby wysoki stojak umożliwiający umieszczenie go na właściwej wysokości. 

Jaki zatem halogen do zastosowania na budowie będzie odpowiedni? Wszystko zależne jest od powierzchni, którą trzeba doświetlić oraz tego, w których miejscach potrzebne nam jest dodatkowe światło. 

Halogen na budowę - jak go wybrać?

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.