Dziś w Chrzanowie odbyło się uroczyste otwarcie punktu Informacji Turystycznej w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Tym samym Chrzanów dołączył do gmin w województwie małopolskim, w których działają takie jednostki. Podobne punkty IT otwarły swe podwoje również w Trzebini i Oświęcimiu. Małopolski System Informacji Turystycznej to zintegrowany system informacji, któremu partneruje 25 gmin i powiatów w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Wartość projektu wynosi ponad 19 milionów złotych. 14 milionów pochodzi ze środków unijnych, pozyskanych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.


Punkt Informacyjny w stolicy powiatu zlokalizowany jest przy Alei Henryka 40, nieopodal magistratu, w samym sercu miasta. Na uroczystym otwarciu gościem honorowym był marszałek Witold Latosek oraz burmistrz Chrzanowa, Ryszard Kosowski. Nie zabrakło też starosty, Adama Potockiego i przewodniczącego rady miejskiej, Krzysztofa Zubika. Wśród gości dało się zauważyć również Lucynę Kumalę, dyrektor MBP w Chrzanowie, Zbigniewa Mazura z muzeum czy dyrekcję dwóch chrzanowskich ogólniaków, Bożenę Biercę (I LO) i Andrzeja Biedę (II LO).

Burmistrz Kosowski nie krył zadowolenia, ale i dumy.
- To idealna lokalizacja dla tego obiektu - mówił. - Aleja Henryka jest przecież wzorowana na Champs Elysees w Paryżu - chwalił się burmistrz. Gospodarz podkreślał również, że Chrzanów jest coraz częściej odwiedzany przez turystów i to nie tylko z Polski.
Pochwał nie szczędził również starosta Potocki. - Gratuluję przede wszystkim województwu małopolskiemu tego, że ma tak bogaty turystycznie region - mówił. Wśród "perełek" turystycznych wymieniano przede wszystkim Kraków, Zakopane oraz Oświęcim.


Warto w tym miejscu dodać, że powiat chrzanowski ma już Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej, które powstało jeszcze przed rozpoczęciem realizacji projektu MSIT. Wedle danych z ubiegłego roku PCIT nie cieszy się jednak zbyt dużym powodzeniem wśród turystów. W okresie od kwietnia do września 2010 r. Centrum odwiedziły zaledwie 404 osoby. Pozostaje mieć nadzieję, że chrzanowska jednostka nie podzieli losu PCIT i cieszyć się będzie dużą frekwencją.

Komentarze   
0 #1 kkk. 2011-11-23 21:51
A panie które tam pracują skąd się wzięły? nie zauważyłem nigdzie ogłoszenia o naborze na te stanowiska
Cytować
0 #2 Egzek 2011-11-24 08:37
To rodzina i znajomi... dobrze o tym wiesz:D
Muszę tam iść i dowiedzieć się coś o zabytkowym Osadniku, albo bystrym Chechle.
Cytować
0 #3 House 2011-11-24 15:08
Ręce opadają. I kto to za to wszystko płaci ? Ten pan płaci , ta pani płaci ........ tak jakby mało było dwóch darmozjadów z Wygiełzowa utrzymywać.
Cytować
0 #4 Dantonn 2011-11-24 22:18
Jedyny plus to te dwie dupeczki....... .. nic więcej
Cytować
0 #5 jacekm 2011-11-25 03:10
witam

Ciekawe przez jaich to turystów jest odwiedzany Chrzanów???? heh rozbawiło mnie to
Cytować
0 #6 Kaja 2011-11-25 16:16
Ale fajne foldery mają...:D
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.