O pracach oznakowania ulicy Długiej w Trzebini pisaliśmy wczoraj. Jak się jednak okazuje slalom na ulicy Długiej to nie jedyna niespodzianka jaka spotka mieszkańców w tym miejscu.

Jak się dowiedzieliśmy na odcinku od wiaduktu w Trzebini do wiaduktu w Chrzanowie mają powstać aż 4 wysepki dla pieszych. Nie było by w ten informacji nic złego, gdyby nie to, że pierwsza z nich będzie umiejscowiona tuż przy zjeździe z wiaduktu w Trzebini. Przejście dla pieszych w tym miejscu to na pewno oczekiwane rozwiązanie, ale na wysepkę sami mieszkańcy już kręcą głową.

- Przecież tuż za wysepką jest skręt w lewo na osiedle oraz do kościoła. Mieszka tam dużo osób, dojeżdżają nie tylko samochody osobowe, ale także dostawcze i ciężarowe - mówi jeden z okolicznych mieszkańców. W niedzielę przyjeżdża dużo ludzi do kościoła samochodami - dodaje.

Według opinii części kierowców, którzy interesują się tą sprawą postawienie tam wysepki utrudni skręt w lewo na ulicę Głowackiego. Przez wysepkę miejsca przy osi jezdni pozostanie na maksymalnie dwa samochody - pukają się w głowę miejscowi zapytani o tą sytuację. Kolejne skręcające w Głowackiego będą blokować pas ruchu. W takim przypadku nietrudno również o kolizję, a przecież zjazd z wiaduktu w zimie często bywa oblodzony. - Jeśli ktoś jechał z wiaduktu w kierunku Chrzanowa, mógł spokojnie ominąć osoby chcące skręcić na Salwator, teraz będzie musiał się zatrzymać i czekać aż to zrobią - niech GDDKiA powie to tirowi jadącemu po śliskiej nawierzchni i muszącemu wyhamować na 20-30 metrach z góry... - pisze użytkownik Rudy w komentarzu pod wcześniejszym artykułem. - Było dobrze i bezpiecznie - dyrekcja dróg to zepsuła i zrobiła skomplikowaną i nie do końca bezpieczną serpentynę stwarzającą problemy kierowcom - stwierdza w dalszej części podsumowując ogólne rozwiązanie.

Pojawiły się nawet plotki, że dyrekcja drogi krajowej 79 postawi w tym miejscu zakaz skrętu w lewo co wyeliminuje potencjalne zagrożenie, ale odetnie mieszkańców.

- Prace przy umieszczaniu nowego oznakowania nie są jeszcze zakończone. Będzie przejście dla pieszych, ale według projektu organizacji ruchu nie ma zakazu skrętu w lewo na skrzyżowaniu z ul. Głowackiego - uspokaja Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA Oddział w Krakowie.

O sprawie oznakowania ulicy Długiej w Trzebini będziemy informować na bieżąco.

W tym miejscu na środku planowane jest postawienie pierwszej wysepki i przejścia dla pieszych, W lewo ulica Głowackiego, w prawo Dworcowa.

Komentarze   
0 #1 Rudy 2011-11-23 21:33
w tym miejscu zamiast wysepki powinni dodać dodatkowy pas na środku dla samochodów skręcających na Głowackiego i dworcową. Dziś jechałem tam 2 razy i na tym "azylu" w środku ledwo mieszczą się dwa małe auta, nie mówiąc już o ciężarówkach, które też tam jeżdżą. Druga sprawa to sam wyjazd, który po zmianach także został trochę utrudniony.
Co do samego przejścia na wiadukcie - jest ono przydatne (choć nie niezbędne), ale na pewno nie w formie wysepki, która naprawdę skomplikuje ruch w tym miejscu i będzie powodowała korki i niebezpieczne sytuacje.
Dziwi mnie że GDDKiA robi projekt, totalnie nie mając pojęcia o realiach danej drogi. Przez Głowackiego i Dworcową codziennie przejeżdża sporo samochodów, a potraktowano te ulice tak jakby były dojazdem do posesji, a nie na osiedle zamieszkane przez całkiem sporą ilość ludzi.
Cytować
0 #2 Egzek 2011-11-24 08:28
Idzie zima... z wiaduktu ładnie się ślizgać można... długo wysepki nie postoją.
Cytować
0 #3 mieszkaniec 2011-11-24 14:27
A może coś zrobicie z wyjazdem z ulicy Głowackiego bo jest to jedna wilka masakra!!!!!!!! !!!!!!!!!!
Cytować
0 #4 Dariusz 2011-11-24 16:04
Wysepki nie postoją oraz ludzie nauczą się biegać przez te pasy... o ile zdążą zauważyć, że coś zaraz nei wyhamuje...
Cytować
0 #5 Mieszkaniec 2011-11-24 19:21
Tam było tyyyyle miejsca, ze spokojnie można było zrobić dodatkowe pasy do skręcania! Co na pewno upłynniło by ruch. A tak mamy "piękny" szlaczek...
Cytować
0 #6 123 2011-11-24 20:18
Po co sa linie wylaczajace czesc jezdni z ruchu przy krawezniku skoro jest chodnik dla pieszych z obu stron jezdni.
Cytować
0 #7 Łukasz85 2011-11-24 22:17
Ponoć policja zaakceptowała taki plan organizacyjny po to wszystko jak się dowiedziałem od GDDKiA z Krakowa to wszystko ma na celu jedno spowolnienie ruchu na ulicy długiej i poprawieniu bezpieczeństwa. Może myśleli że wyremontowali drogę i że to przez to było w ostatnich tygodniach wypadki a to nie przez to tylko przez brak oznakowania na jezdni i nie wiadomo wtedy tak naprawdę było jak się poruszać po drodze. A plany organizacyjne tej drogi mają osoby z Mogilskiej w Krakowie
Cytować
0 #8 Rudy 2011-11-25 14:42
Ostatnie wypadki (kilka w ciągu tygodnia) były spowodowane BEZPOŚREDNIO przez remont tej drogi - po prostu zagrodzili chodniki, czy trzeba czy nie, źle oznakowali miejsca gdzie ludzie mieli przechodzić przez jezdnie i dlatego właśnie było kilka potrąceń. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, ale wszyscy w okolicy twierdzą jedno - ten remont był średnio przeprowadzony pod względem bezpieczeństwa pieszych. Nie licząc tego okresu na odcinku zepsutym przez GDDKiA naprawdę jest bardzo mało wypadków, no ale dzięki tym oznakowaniom prawdopodobnie będzie ich przybywać...
Dodatkowo - popieram "Mieszakańca" tam jest tyle miejsca, że naprawdę mogli zrobić pasy do skręcania zamiast tych głupawych serpentyn. Zwłaszcza że w kilka okolicznych uliczek od tego czasu naprawdę źle się skręca jeśli chcemy być w 100% zgodni z oznaczeniami na drodze.
Cytować
0 #9 Normalny 2011-11-25 15:34
Spokojnie, linie za chwile wyblakną. Wtedy zacznie się tam wolna amerykanka.
Cytować
0 #10 Rudy 2011-11-25 16:40
@Normalny - tam już jest wolna amerykanka. Wielu kierowców po prostu ma gdzieś tak durne wymysły jakie zafundowała nam GDDKiA. Najlepsze jest to, że pachołki postawione tam bodajrze we wtorek, któreto miały "symulować" przyszłe wysepki już zniknęły z drogi (w niektórych miejscach widać ich strzępy). Po prostu tam nie może być tyle wysepek i serpentyn. To coś blokuje wjazd zarówno na osiedle Salwator, jak i Bereska, a jeśli postawią tam wysepki to te dwa osiedla zostaną dosłownie odizolowane od świata...
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.