O pracach oznakowania ulicy Długiej w Trzebini pisaliśmy wczoraj. Jak się jednak okazuje slalom na ulicy Długiej to nie jedyna niespodzianka jaka spotka mieszkańców w tym miejscu.

Jak się dowiedzieliśmy na odcinku od wiaduktu w Trzebini do wiaduktu w Chrzanowie mają powstać aż 4 wysepki dla pieszych. Nie było by w ten informacji nic złego, gdyby nie to, że pierwsza z nich będzie umiejscowiona tuż przy zjeździe z wiaduktu w Trzebini. Przejście dla pieszych w tym miejscu to na pewno oczekiwane rozwiązanie, ale na wysepkę sami mieszkańcy już kręcą głową.

- Przecież tuż za wysepką jest skręt w lewo na osiedle oraz do kościoła. Mieszka tam dużo osób, dojeżdżają nie tylko samochody osobowe, ale także dostawcze i ciężarowe - mówi jeden z okolicznych mieszkańców. W niedzielę przyjeżdża dużo ludzi do kościoła samochodami - dodaje.

Według opinii części kierowców, którzy interesują się tą sprawą postawienie tam wysepki utrudni skręt w lewo na ulicę Głowackiego. Przez wysepkę miejsca przy osi jezdni pozostanie na maksymalnie dwa samochody - pukają się w głowę miejscowi zapytani o tą sytuację. Kolejne skręcające w Głowackiego będą blokować pas ruchu. W takim przypadku nietrudno również o kolizję, a przecież zjazd z wiaduktu w zimie często bywa oblodzony. - Jeśli ktoś jechał z wiaduktu w kierunku Chrzanowa, mógł spokojnie ominąć osoby chcące skręcić na Salwator, teraz będzie musiał się zatrzymać i czekać aż to zrobią - niech GDDKiA powie to tirowi jadącemu po śliskiej nawierzchni i muszącemu wyhamować na 20-30 metrach z góry... - pisze użytkownik Rudy w komentarzu pod wcześniejszym artykułem. - Było dobrze i bezpiecznie - dyrekcja dróg to zepsuła i zrobiła skomplikowaną i nie do końca bezpieczną serpentynę stwarzającą problemy kierowcom - stwierdza w dalszej części podsumowując ogólne rozwiązanie.

Pojawiły się nawet plotki, że dyrekcja drogi krajowej 79 postawi w tym miejscu zakaz skrętu w lewo co wyeliminuje potencjalne zagrożenie, ale odetnie mieszkańców.

- Prace przy umieszczaniu nowego oznakowania nie są jeszcze zakończone. Będzie przejście dla pieszych, ale według projektu organizacji ruchu nie ma zakazu skrętu w lewo na skrzyżowaniu z ul. Głowackiego - uspokaja Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA Oddział w Krakowie.

O sprawie oznakowania ulicy Długiej w Trzebini będziemy informować na bieżąco.

W tym miejscu na środku planowane jest postawienie pierwszej wysepki i przejścia dla pieszych, W lewo ulica Głowackiego, w prawo Dworcowa.