Warszawa to miasto, w którym żyje się szybko i nierzadko pod ogromną presją. Życie na odpowiednim poziomie wymaga pieniędzy, a ich zarabianie często odbywa się kosztem czasu dla rodziny i na odpoczynek. Rosną frustracje, coraz trudniej nam się zrelaksować, spada nasza efektywność w pracy – poszukujemy odskoczni. Niestety bardzo często jest nią alkohol. Początkowo jest przyjemnie, czujemy się rozluźnieni, bardziej śmiali, gotowi na kolejne wyzwania w życiu rodzinnym i zawodowym. Po chwili zaczynamy tracić kontrolę, i tak zaczyna się choroba alkoholowa.

Alkoholizm to choroba, której leczenie oferują ośrodki leczenia alkoholizmu usytułowane w mieście Warszawa, jak ten https://centrum-ostoja.pl/uzaleznienia/alkoholizm/ oraz ośrodki w większości dużych miast na terenie Polski. Dla wielu uzależnionych oraz ich rodzin ośrodek uzależnieni alkoholowych to jedyna szansa na powrót do normalnego życia. Niestety uzależnienie od alkoholu jest bardzo silne, a osoby uzależnione nie zawsze są świadome swojego problemu. Co zrobić, żeby to zmienić?

Alkoholizm – leczenie współuzależnionych

Najbliższe otoczenie alkoholika często określa się mianem osób współuzależnionych. Określenie to oznacza, że ich życie – podobnie jak życie osoby uzależnionej – uzależnione jest od alkoholu, a właściwie od tego, czy uzależniony bliski sięgnie tego dnia po kieliszek, i czy nie doprowadzi to do wybuchu agresji w domu. Osoby współuzależnione żyją w ciągłym lęku, popadając w obsesję – jedni co rusz przeprowadzają inspekcję mieszkania w poszukiwaniu alkoholu, który konfiskują narażając się na agresję ze strony uzależnionego bliskiego, drudzy nie przestają moralizować osoby uzależnionej, również w chwilach kiedy jest pod wpływem alkoholu i całkowicie nie rejestruje tego, co się do niej mówi. Inni pozostają bezsilni i ukrywają się przed uzależnionym, żeby przypadkiem nie wejść mu/jej w drogę. Jeśli jesteś osobom współuzależnioną, a twój bliski nie chce podjąć leczenia sam możesz zgłosić się na terapię dla osób współuzależnionych. Ośrodki leczenia alkoholizmu w mieście Warszawa oferują profesjonalne wsparcie dla rodzin osób uzależnionych. Obok pomocy psychologa, który pomoże ci się uporać z własnymi emocjami, ośrodek uzależnień alkoholowych zaoferuje ci także wsparcie terapeuty, który podpowie jak postępować z osobą uzależnioną, żeby niepotrzebnie nie narażać się na ataki agresji, a jednocześnie pomóc tej osobie w dostrzeżeniu problemu.

Nawet w sytuacji, kiedy uzależnienie od alkoholu wygrywa i osoba uzależniona nie chce się poddać terapii, osoby współuzależnione mogą czerpać korzyści ze spotkań, jakie oferują ośrodki leczenia alkoholizmu oraz ośrodki leczenia uzależnień.

Warszawa: alkoholizm leczenie zamknięte

Ośrodek uzależnień alkoholowych w Grodzisku Mazowieckim (na południe od miasta Warszawa) oferuje holistyczne podejście do terapii, którą rozpoczyna pobyt w ośrodku. Po byt w ośrodku to w wielu przypadkach jedyny sposób na uzyskanie stanu trzeźwości, który jest niezbędny do prawidłowej oceny sytuacji. Tylko osoby uzależnione, którym udało się wytrwać w trzeźwości na tyle długo, żeby móc dostrzec konsekwencje, jakie niesie za sobą spożycie alkoholu są w stanie świadomie podjąć decyzję od rozpoczęciu terapii, a i to nie gwarantuje sukcesu.

Nasz ośrodek oferuje psychoterapię prowadzoną w warunkach ośrodka zamkniętego, w ramach której pacjentom możemy zaproponować leczenie intensywne, którego zadaniem jest przede wszystkim osiągnięcie stanu trzeźwości oraz leczenie podstawowe, którego zadaniem jest pomoc osobie uzależnionej wytrwać w trzeźwości.

Dokąd pójść w Warszawie, kiedy w rodzinie pojawia się uzależnienie od alkoholu?