Obca waluta nie taka straszna

Przez ostatnie miesiące czy też lata jesteśmy zewsząd zalewani grobowymi informacjami dotyczącymi frankowiczów. Czytając większość portali informacyjnych łatwo dojść do przekonania, iż jedyną słuszną waluta w naszym kraju jest polski złoty. Ale czy rzeczywiście?

Kredyty we frankach szwajcarskich.

Wielki bum budowlany wywołał równie duży lub większy skok starania się o kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Banki przekonywały, że to świetna alternatywa a ludzie skuszeni niską kwotą kredytu a co za tym idzie niską ratą brali takie kredyty praktycznie w ciemno.

Przypominamy, że zawsze, należy dokładnie przemyśleć to co podpisujemy, przeanalizować umowy jakie zawieramy, szczególnie jeśli wiążą nas na kilkanaście lat. Brak zaciągnięcia odpowiedniej wiedzy oraz dobrej oceny ryzyka wpłynął na dzisiejszą sytuację kilkuset tysięcy osób w naszym kraju. Jeśli jednak jesteś jedną z osób, która w przeszłości zaciągnęła kredyt we frankach szwajcarskich i szukasz pomocy to zawsze możesz zgłosić się do Rekina Finansów który oferuje bezpłatną pomoc w uporaniu się z powstałym problemem i odzyskaniem należnych pieniędzy.

Konta walutowe

Jest to świetne rozwiązanie dla ludzi pracujących zagranicą, ich rodzin czy osób często podróżujących ponieważ pozwala trzymać na naszym koncie walutę w której otrzymujemy dochód lub w której płacimy np. Dobrze żeby rodzina przysłowiowego Jana Kowalskiego który ciężko pracuje w Wielkiej Brytanii i część środków przelewa dla małżonki oraz dzieci posiadała konto walutowe GBP ponieważ może w dowolnym momencie, po najlepszym możliwym kursie przewalutować, dzięki kantorowi internetowemu lub temu dostępnemu w banku funty brytyjskie na polskie złotówki.

Dodatkowo, jeśli dużo czasu spędzasz np. w krajach Unii Europejskiej dobrym pomysłem jest posiadanie konta walutowego w Euro które pozwoli płacić w trakcie pobytu bez konieczności ciągłego przewalutowania obciążonego często dodatkowymi prowizjami i opłatami.

Dlaczego nie warto bać się innych walut?

Waluty obce, szczególnie te najbezpieczniejsze dają nam wiele możliwości. Możemy dzięki nim uchronić nasz wydatki przed działaniem wysokiej inflacji w naszym kraju, dodatkowo coraz więcej osób ma obawy co do rządzących Państwem i wpływu jaki mają na stabilność naszych oszczędności.

Konto walutowe dodatkowo umożliwia szybką wymianę pieniędzy na inną walutę a co za tym idzie nie jest to rzecz długo terminowa jak w przypadku kredytów we frankach szwajcarskich więc nie grozi nam znana z mediów sytuacja. Dodatkowo na wymianie walut możemy sporo zarobić, oczywiście należy do tego posiadać chociaż podstawową wiedzę z zakresu ekonomii.

W jakim banku otworzyć konto walutowe?

Bardzo często konto walutowe otwieramy jako dodatkowe do tego które już posiadamy w danym banku. Jest to o tyle wygodne, że pomijamy trudności takie jak:

  1. Brak możliwości natychmiastowego przelewu środków na dane konto lub opłata za taką transakcję,
  2. Logowanie się do kilku portali/kont bankowych,
  3. Brak ujednoliconych opłat oraz prowizji.

Najlepiej zapoznać się najpierw z ofertą, którą oferuje nasz bank jednak nie wolno na tym poprzestać. Zawsze warto porównać oferty różnych banków by znaleźć najtańszą i najwygodniejszą dla nas opcję. By nie wchodzi na poszczególne strony i mozolnie wyszukiwać na nich informacji dotyczących kont walutowych warto skorzystać z porównywarki kont walutowych Rekin Finansów gdzie znajdziesz wiele tanich kont walutowych. W jednym miejscu, przy pomocy fachowego porównania jesteśmy w stanie ocenić jakie konto walutowe będzie dla nas najkorzystniejsze.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.