Ampułki kosmetyczne są bardzo chętnie wykorzystywane tak do profesjonalnych zabiegów jak i domowej, codziennej pielęgnacji. Fanki chwalą je za niezwykłą skuteczność z kolei kosmetyczki za wydajność. Sprawdźmy więc, czy sprawdzą się u każdego i w jakim celu warto je stosować.
Ampułki do zabiegów – cechy szczególne
Skoro ampułki do zabiegów są czymś wyjątkowym to z pewnością odpowiada za to skład. Przede wszystkim na próżno powinno się w nich szukać silikonów, parabenów, a także wszelkiej maści konserwantów, barwników i substancji zapachowych. Zazwyczaj cechują się one lekką i nietłustą konsystencją. Te dwa aspekty wpływają na to, że substancje aktywne mogą wpływać w głębsze warstwy skóry. W czym wspierają je zabiegi kosmetyczne jak np. ultradźwięki. Oczywiście istnieją lepsze i gorsze tego typu preparaty i z tego będą wynikały pojawiające się między nimi różnice. Dobrej jakości ampułki do zabiegów dają praktycznie natychmiastowe, pozytywne rezultaty. Warto jednak zaznaczyć, że najczęściej zaleca się odbycie pełnej kuracji. Może ona trwać od 7 do 14 dni. Po tym czasie skóra powinna osiągnąć najbardziej zadowalający wygląd i stan.
Ampułki do zabiegów – rodzaje
Zarówno specjaliści jak i osoby prywatne mogą wybierać spośród kilku rodzajów ampułek do zabiegów. Wyróżniamy pięć kategorii, w które powinny się wpisywać. Mowa tu o: anti-age, nawilżających, witaminowych, oczyszczających, a także łagodzących. Pierwsze skierowane są do osób mających problemy z pojawiającymi się lub przybierającymi na sile oznakami starzenia i pogorszeniem jędrności skóry. Nawilżające przeznaczone są do cery zwanej suchą, która ma tendencje do zmarszczek. Ampułki witaminowe sprawdzają się przy cerze ziemistej i potrzebującej natychmiastowej regeneracji np. po intensywnym opalaniu. Ampułki do zabiegów oczyszczające są prawdopodobnie najczęściej wykorzystywane w salonach, które mogą je nabyć np. u http://phyris.mensabeauty.pl/produkty. Ich zadaniem jest pielęgnacja cery trądzikowej, tłustej, a także tej ze skłonnością do łojotoku. Ampułki do zabiegów łagodzące stosowane są z kolei przy stanach zapalnych skóry, a także jej zaczerwienieniach.