Kurtyna wodna – lato w mieście

Kiedy pojawią się upały, jedni się cieszą, inni narzekają. Faktem jest, że wysokie temperatury sprawiają, iż chodzenie po mieście może być uciążliwe. Dlatego też wiele miast decyduje się na zdrój wody pitnej i kurtyny wodne, dzięki którym mieszkańcy mogą się ochłodzić i napić wody (jeśli nie posiadają swojej w butelce).

Kurtyna wodna mgiełka – kurtyna wodna la lato

Kurtyna wodna latem wpisuje się w estetykę architektoniczną wielu miast. Władze niektórych z nich wykorzystują znaki rozpoznawcze miejscowości i tak np. we Wrocławiu swego czasu kurtyna przybrała postać krasnali, z których słynie stolica Dolnego Śląska. Najczęściej jednak kurtyny przybierają postać bramki zraszającej lub ramienia zamgławiającego. Poniżej przedstawimy jedno z rozwiązań, które naszym zdanie jest godne uwagi.

Kurtyna wodna z automatycznym uruchamianiem

Jedną z propozycji, którą warto rozważyć jest bramka zraszająca FRESH STANDARD cykliczna, która wyróżnia się automatycznym uruchamianiem. Jej wymiary (250 cm x 240 cm) sprawiają, że sprawdzi się doskonale w przestrzeni miejskiej. Warto podkreślić, że rozwiązanie to posiada dwa śrubunki, dzięki czemu z powodzeniem można przenosić je w różne miejsca, a także wygodnie magazynować. Obudowa kurtyny wykonana jest z nierdzewnej, ocynkowanej stali, dzięki czemu użytkownik może mieć pewność, że będzie ona odporna na trudne warunki atmosferyczne oraz kontakt z wodą. Bramka posiada dwie podstawy o wymiarach 20x78 cm, które ważą 20 kg każda. Dzięki temu można mieć pewność, że kurtyna wodna będzie stała stabilnie, a co za tym idzie — będzie bezpieczna dla użytkowników.

Stacja wody pitnej – woda pitna w mieście

Choć latem większość z nas nosi ze sobą butelki z wodą pitną, zdarza się, że szybko ją wypijamy. Dlatego też wiele miast, chcąc zadbać o swoich mieszkańców i turystów, ustawia w strategicznych punktach pompy uliczne lub stacje wody pitnej, z których można napić się orzeźwiającej, dobrej jakościowo wody. Wybierając odpowiednie rozwiązanie, warto zapoznać się z punktem czerpania wody betonowym, dostępnym w ofercie Art-Bud. Wspomniana stacja wody pitnej wykonana została z kruszyw naturalnych w technologii betonu płukanego. Dzięki temu jest odporna na czynniki atmosferyczne, a także dzięki nowoczesnemu designowi stanowi ozdobę miejsca, w którym została zamontowana. Stacja składa się z zaworu czerpalnego wody (czasowy - 15 s), półki na ręczne pojemniki wody, a także ze zbiornika wody, który podłączony jest do instalacji kanalizacyjnej. Dzięki temu doskonale sprawdza się w przestrzeni miejskiej, na cmentarzach, placach zabaw, czy ogrodach działkowych.