Kartacz do brody — jaki kupić i jak go używać? Doradzamy!

Wpływ szczotkowania brody na jej wygląd i komfort jest znaczny. Dlatego każdy, kto testował już kartacz do brody z chęcią do niego wraca. Ciekawi Cię, dlaczego kartacz do brody to doskonałe wsparcie w zapuszczaniu pokaźnego i imponującego zarostu? Zastanawiasz się jak prawidłowo korzystać z kartacza i jaki najlepiej wybrać? Podpowiedzi znajdziesz w tym artykule!

Kartacz do brody — jak używać?

Kartacz do brody przypomina szczotkę, jednak nie posiada wystającej rączki poza miejsce, w którym jest umieszczone włosie. Kartacze przeważnie wykonywane są z włosia dzika, a drewniana rękojeść doskonale lezy w dłoni. Kartacz do brody to typowo męskie akcesorium, które jest niewielkich rozmiarów i dużo łatwiej zabrać ze sobą w podróż kartacz niż np. dużą szczotkę do brody. Kartacz do brody zmieści się w każdej męskiej saszetce, czy kosmetyczce. Drewniana rączka i włosie dzika to połączenie, które przoduje w naturalnych akcesoriach do pielęgnacji brody. Dlatego kartacz jest trwały i przy prawidłowym użytkowaniu może służyć latami jako pomocne akcesorium do pielęgnacji każdego rodzaju zarostu. Musimy pamiętać szczególnie o dwóch rzeczach, by kartacz długo nam służył:

  • Oczyszczanie i mycie kartacza do brody — Przed myciem oczyszczamy kartacz z resztek włosków i kurzu. Regularnie, np. raz w tygodniu myjemy kartacz szamponem do włosów lub szamponem do brody. Jest to konieczne do usunięcia kurzu oraz sebum z włosia.
  • Suszenie kartacza do brody — kartacz powinien schnąć na ręczniku naturalnie oraz włosiem skierowanym na ręcznik. Woda nie powinna zalegać na połączeniu włosia z rękojeścią, jeśli chcemy, by lakier na drewnie dłużej nam posłużył.

Kartacz do brody z włosia dzika

Włosie dzika doskonale sprawdza się w szczotkowaniu zarostu. Dlaczego? — Ponieważ naturalne włosie dzika nie podrażnia oraz nie narusza struktury włosów ludzkich. Doskonale rozczesuje i oczyszcza zarost z kurzu i różnego rodzaju zanieczyszczeń oraz pomaga pozbyć się martwych włosków. Co więcej, co również bardzo ważne, regularne szczotkowanie brody poprawia krążenie w skórze, a zatem wpływa na lepsze dotlenienie i odżywienie skóry. To z kolei skutkuje lepszym wyglądem samej brody i szybszym wzrostem. W parze z poprawa wyglądu zarostu idzie również większy komfort. Lepsze ukrwienie skóry pod zarostem oraz zniwelowanie drażniącego swędzenia to jedne z największych plusów stosowania kartacza do brody.

Zestaw do brody z kartaczem pod choinkę

Kartacz do brody to akcesorium, które powinno znaleźć się w łazience każdego brodacza. Dlatego na prezent dla brodatego gentlemana kartacz do brody sprawdzi się doskonale! Właściciel brody lub wąsów zyska okazję do poprawy wyglądu swojego zarostu. Każdy, kto dopiero rozpoczyna przygodę z zapuszczaniem brody oraz wytrawni brodacze będą zachwyceni takim podarunkiem. Kartacz do brody na prezent dostaniemy w gotowych zestawach świątecznych, ale możemy też taki zestaw stworzyć sami. W zestawach poza kartaczem często znajdują się kosmetyki do pielęgnacji brody, np. olejek, balsam do brody czy wosk do stylizacji. Jeśli wybrany przez nas kartacz nie występuje w opakowanym zestawie, zajmijmy się tym sami. Do wybranego kartacza z włosia dzika możemy dobrać olejek do brody lub szampon do zarostu, a opakowanie to już kwestia naszej wyobraźni. Taki prezent pod choinką z pewnością ucieszy każdego mężczyznę!