Ubytki pojedyncze, czy też kompletne bezzębie – to problemy, z którymi doskonale radzi sobie leczenie implantologiczne. Dzięki niewielkiej śrubie wykonanej z tytanu, można dokonywać wyjątkowych rzeczy. Wkręca się ją dokładnie w miejsce ubytku, po czym na niej mocuje się łącznik oraz nowy ząb – czyli porcelanową koronę. Ceny implantów na Żoliborzu mogą się od siebie różnić, warto porównać oferty w całym mieście.

Dentyści są zdania, że implanty powinny wytrzymać w jamie ustnej do 40 lat. Doskonale naśladują one naturalne zęby, ale też są bardziej trwałe od tradycyjnych uzupełnień. Dzięki specjalnej powłoce osseointegracyjnej, możliwe jest kompletne zrośnięcie się kości z implantem.

Implanty są w stanie przywrócić szczęce jej elementy anatomiczne oraz odbudować pełne uzębienie i uśmiech. Implant jest zatem nowym, znacznie trwalszym korzeniem zębowym, który pełni taką samą rolę jak jego naturalny odpowiednik.

Mimo, że ceny implantów na Żoliborzu są wysokie, staje się to coraz popularniejszym rozwiązaniem. Obecnie stosuje się je do uzupełniania ubytków w wyniku wybicia bądź wykruszenia, ale też rekonstrukcji wielozębowych braków.

W wypadku ubytku jednego zęba…

Kiedy do czynienia mamy z ubytkiem pojedynczym, zdecydowanie wystarczy jeden implant i cyrkonowa bądź porcelanowa korona. W celu zastąpienia prawdziwego korzenia, dokładnie w miejsce ubytku wszczepiany jest implant. Specjalista w tym miejscy mocuje koronę oraz łącznik. Jedynym warunkiem zabiegu jest odpowiedni stan kości, w które będzie wkręcany implant.

Zabieg nie jest zbyt skomplikowany. Nowy ząb nie narusza struktury zębów sąsiadujących i nie zachodzi konieczność ich ścierania bądź szlifowania.

W wypadku ubytku kilku zębów…

Sytuacja wygląda podobnie kiedy odtwarza się brak większej liczby zębów. W takim wypadku wszczepia się implant, na którym mocuje się most z kilku koron. Dzięki temu nie trzeba też szlifować zębów, które są zdrowe.

Zabieg wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku pojedynczego ubytku. Jedyna różnica polega na otrzymaniu mostu, który odbudowuje kilka zębów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, efektem jest trwalszy most niż w wypadku szlifowania zębów specjalnym cementem. Jeżeli kolor porcelany jest prawidłowo, możliwa jest idealna imitacja uzębienia, nawet w kwestii niedoskonałości uśmiechu.

Stała i ruchoma proteza na implantach

Coraz częściej wykorzystuje się implanty do stabilizowania protez. Dzięki wykorzystaniu specjalnych zatrzasków, proteza zostaje przytwierdzona na stałe. Nie da się jej wyjąć samodzielnie. Nie ma konieczności stosowania kleju – jest ona bardzo stabilna.

Implanty wkręcane są w kość zachowując pewne odległości. Kolejno mocuje się na nich specjalne łączniki oraz belkę protetyczną. Dzięki temu rozwiązaniu, nie występuje problem luźnych protez, który może odkształcać dziąsła i podrażniać jamę usną. Jest ona także lepiej dopasowana anatomicznie, można w niej bez obaw spożywać twarde pokarmy.

Protezy ruchome mocowane są podobnie. Różnica polega na tym, że w tym wypadku wystarczą tylko dwa implanty w żuchwie i cztery w szczęce. Dzięki specjalnym zatrzaskom, proteza jest zamocowana w jamie ustnej i jest całkowicie stabilna. Różnica polega na tym, że istnieje możliwość jej wyjęcia na noc.

W jakim wypadku skorzystać z implantów zębowych?

Na leczenie implantologiczne warto zdecydować się, kiedy zachodzi potrzeba odbudowy większej liczby ubytków lub nawet gdy nie posiadamy całego łuku zębowego. W takiej sytuacji mamy do wyboru most na kilku implantach lub wszczepienie implantów we wszystkie brakujące miejsca.

Decydując się na drugą opcję, należy pamiętać, że jest to bardziej skomplikowany zabieg. Może wymagać wcześniejszej odbudowy kości

Dla kogo implanty zębowe są najlepszym rozwiązaniem?

Z implantacji skorzystać może prawie każdy. Wymogiem jest wyłącznie pełnoletniość, dobry stan zdrowia i brak przeciwwskazań medycznych. Warto zatem, wykonać wcześniej diagnostykę TK i RTG. Wszelkie wątpliwości rozwieje także wywiad medyczny.

Implanty na Żoliborzu ceną za prawie naturalne zęby