Fotowoltaika to nauka, która zajmuje się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną. Coraz większe grono osób decyduje się na nowoczesne i ekologiczne zasilanie swojego domu w energię pochodzącą z promieni słonecznych. Energia ta, to szybko zwracająca się inwestycja, która skutecznie obniża nasze rachunki za prąd. Biorąc pod uwagę coraz wyższe ceny paliw i energii elektrycznej, warto zastanowić się nad instalacją, która pobiera energię elektryczną ze słońca.

Energia słoneczna sposobem na tańszy prąd

Słońce produkuje energię cały czas, energię tą możemy wykorzystywać za darmo i daje ona nieograniczone możliwości, ponieważ słońce będzie świeciło jeszcze przez długie lata, możemy wykorzystywać tą energię przez całe nasze życie. Jedynym wydatkiem na wykorzystanie tego odnawialnego źródła energii jest koszt instalacji fotowoltaicznej. Ogniwa te skutecznie odbierają energię słoneczną przez cały rok i przetwarzają ją na energię elektryczną, która z kolei zasila wszystkie elektryczne urządzenia w naszym domu. Zimą produkcja energii jest mniejsza niż latem, ale przy odpowiedniej ilości paneli potrafi wytworzyć tyle energii ile potrzebujemy do naszych potrzeb. Panele są z reguły bezawaryjne, a długi czas gwarancyjny to kolejna zaleta tego sposobu zasilania domu energią elektryczną. Czas jaki jest potrzebny na montaż paneli to zaledwie kilka dni, nie jest to skomplikowana sprawa, ale musi zostać wykonana przez profesjonalną firmę. Dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych zwrot inwestycji następuje po około 10 latach użytkowania ich.

Ekologia dla każdego

Dzięki odnawialnym źródłom energii pozytywnie wpływamy na środowisko naturalne. Także łączymy przyjemne z pożytecznym. Odbierając tańszy prąd z promieni słonecznych, pozytywnie wpływamy na nasze otoczenie. Gdyby większa ilość mieszkańców naszej planety postawiła na odnawialne źródła energii, problem smogu mógłby się zmniejszyć, albo całkowicie zniknąć. Wykorzystując kolektory słoneczne, zamontowane na dachu, możemy używać w domu ciepłej wody. Kolektory zastępują kotły gazowe lub standardowe instalacje C.O., w momencie kiedy uruchamiamy piec tylko po to by uzyskać ciepłą wodę. Dzięki temu pozytywnie zmniejszamy ilość substancji niekorzystnych dla zdrowia, które znajdują się w powietrzu.

Gdzie zamontować panele fotowoltaiczne

Miejsce zamontowania paneli fotowoltaicznych jest kluczowe. Aby uzyskać jak największą ilość energii, panele powinny być zamontowane na południowej stronie. Najlepiej o stopniu nachylenia dachu około 30 stopni. Miejsce musi być mocno nasłonecznione, najlepiej bez zasłony, jaką rzucają cienie drzew. Więcej informacji Fotowoltaika z 4oze.pl - dowiedz się więcej o ofercie paneli fotowoltaicznych

Fotowoltaika dla każdego

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.