Każda kobieta chciałaby wyglądać zjawiskowo w dniu swojego ślubu. Żeby tak się stało konieczne jest zadbanie o wiele szczegółów. Jednym w ważniejszych elementów ślubnych stylizacji jest biżuteria. Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?

Biżuteria a suknia ślubna – podstawowe zasady

Dobierając biżuterię do sukni ślubnej musimy pamiętać, że powinna się ona komponować z kreacją pod względem stylistycznym. Ważne jest także, żeby biżuteria pasowała do osobowości kobiety, która ją nosi. W tak ważnej kwestii nie należy kierować się tylko i wyłącznie modą. Niezależnie od tego co mówią nam styliści, pamiętajmy, że to my mamy dobrze się czuć i sobie podobać.

Ponadczasowa klasyka

Wiele kobiet w dniu swojego ślubu stawia na ponadczasową klasykę. Jeżeli decydujemy się na klasyczną białą suknię ślubną, najlepiej jest wybrać do niej biżuterię utrzymaną w tym samym stylu. Świetnym wyborem będą perły, które pasują do każdego typu urody (sięgają po nie kobiety w każdym wieku). Oprócz kolii pereł możemy założyć perłowe kolczyki i bransoletkę. Alternatywą dla pereł mogą być dodatki z białymi kryształkami. Do klasycznej sukni ślubnej pasuje zarówno srebrna, jak i złota biżuteria.

Suknia ślubna w wersji minimalistycznej

Współcześnie coraz więcej kobiet wybiera ślubne stylizacje w wersji minimalistycznej. Do skromnej sukni ślubnej warto dobrać minimalistyczne dodatki. Możemy zdecydować się na cienki łańcuszek z błyszczącą lub perłową zawieszką, kolczyki typu sztyft i delikatną bransoletkę. W przypadku minimalistycznej sukni ślubnej nawet drobna biżuteria będzie wyeksponowana.

Ślub w stylu retro

Jeżeli zdecydujemy się na założenie sukni ślubnej w stylu retro, być może warto dobrać do niej szalenie efektowną, ażurową biżuterię. Oprócz naszyjnika i pierścionków możemy pozwolić sobie na bogato zdobioną opaskę. Do sukni ślubnej w stylu retro warto jest również przypiąć ozdobną broszkę.

Jaką biżuterię założyć do koronkowej sukni ślubnej?

Suknie ślubne i dodatki z koronki wciąż cieszą się dużym powodzeniem w branży ślubnej. Dobrym dodatkiem do koronkowej sukni ślubnej będzie biżuteria złota (lub jeżeli jesteśmy osobami o chłodnym typie kolorystycznym – srebrna lub platynowa). Koronki dobrze prezentują się z opaskami, wyrazistymi bransoletami, naszyjnikami z kwiatowymi wzorami, czy piórkami. Jako, że koronki są bardzo ozdobne, możemy dobrać do nich większą ilość biżuterii.

Dobierzmy naszyjnik do dekoltu sukni ślubnej

Niezależnie od tego na jaki styl się zdecydujemy, pamiętajmy, że bardzo ważne jest dobranie naszyjnika do dekoltu sukni ślubnej. Kobiety, które wybrały suknie ślubne odsłaniające ramiona będą prezentowały się zjawiskowo w biżuterii masywnej, zasłaniającej dużą część szyi i dekoltu.

Jeżeli suknia ślubna ma kwadratowy dekolt, ważne jest, żeby założyć naszyjnik, który na niego nie nachodzi. W tym przypadku dobrze sprawdzą się naszyjniki w postaci geometrycznej zawieszki na łańcuszku.

W przypadku dekoltu w kształcie serca, który sam w sobie jest ozdobą lepiej jest zrezygnować z naszyjnika. Gdy nasza suknia ma dekolt w kształcie litery V, dobierzmy do niej naszyjnik w kształcie litery V lub Y.

Szukasz biżuterii na ślub? Sprawdz ofertę manoki.pl

Biżuteria a suknia ślubna – jak najlepszego wyboru?