Fotografia korporacyjna – jakie korzyści daje przedsiębiorstwu?

Współcześnie coraz więcej firm wykazuje zainteresowanie fotografią korporacyjną. Postępowi przedsiębiorcy mają świadomość, że dobra fotografia korporacyjna jest świetną reklamą ich firm i może przynieść liczne korzyści. Dzięki niej można wyeksponować to co w każdej firmie jest najcenniejsze, czyli zespół pracowników. Co warto wiedzieć o fotografii korporacyjnej? Jak znaleźć fotografa, który wykona dla nas profesjonalne zdjęcia?

Zdjęcie: Marcin Mizgalski, fotografia-korporacyjna Krzysztof Zaleski

Dlaczego fotografia korporacyjna jest nam niezbędna?

Obecnie zapotrzebowanie na fotografię korporacyjną jest tak duże jak nigdy dotąd, a to ze względu na zwiększającą się konkurencję w wielu branżach. Konsument szukający produktów i usług może skorzystać z oferty wielu firm. Zazwyczaj chętniej nawiązuje współpracę z przedsiębiorstwami, które nie są dla niego całkowicie anonimowe. Firmy, które publikują wizerunki swoich pracowników często są uznawane za bardziej kompetentne, uczciwe i przyjazne klientom.

Dzięki profesjonalnej fotografii korporacyjnej mamy możliwość sprawienia, żeby potencjalni klienci postrzegali nas tak jak sobie tego życzymy.

Fotografia korporacyjna a budowanie wizerunku firmy

Z fotografii korporacyjnej korzystają większe i mniejsze firmy, twórcy, dziennikarze, politycy, a także pracownicy, którzy chcą zrobić dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy.

Fotografia korporacyjna różni się od klasycznej fotografii. Jej najważniejszą funkcją nie jest atrakcyjne oddanie powierzchowności konkretnych osób, a przedstawienie ich w taki sposób, żeby wywierali pozytywne wrażenie na ludziach oglądających zdjęcia. Dzięki fotografii korporacyjnej odbiorcy mają nas uznać za profesjonalistów w swojej branży. Dobra fotografia korporacyjna pozwala na utrwalenie pozytywnej energii modela.

Należy zdawać sobie sprawę, że fotografia korporacyjna wymaga od fotografa nie tylko zmysłu estetycznego, ale także wiedzy i doświadczenia. Żeby zdjęcia korporacyjne spełniały swoje zadanie fotograf musi zadbać o najdrobniejsze szczegóły – strój, postawę, mimikę twarzy, otoczenie, akcesoria, fryzurę fotografowanej osoby. W przypadku, gdy któryś z elementów nie będzie pasował do pozostałych – odbiorca uzna, że osoba przedstawiona na zdjęciu jest niewiarygodna i nie obdarzy jej zaufaniem. Doświadczony fotograf korporacyjny doskonale zdaje sobie sprawę, że zdjęcia korporacyjne dla różnych branż mogą się znacząco różnić. Zupełnie inne cechy trzeba uwydatnić fotografując zespół pracowników agencji reklamowej, inne gdy zleceniodawcą jest kancelaria adwokacka.

Fotografia korporacyjna – dlaczego należy podjąć współpracę z najlepszymi

Umiejętnie wykonana fotografia korporacyjna może przynieść wiele korzyści naszej firmie. Dzięki niej możemy zbudować profesjonalny wizerunek i pozyskać nowych klientów. Jednocześnie powinniśmy zdawać sobie sprawę, że zdjęcia zrobione przez niewłaściwą osobą mogą nam bardzo zaszkodzić. Gdy prowadzimy swoją działalność przez internet większość klientów nie ma z nami bezpośredniego kontaktu. W efekcie wyrabiają oni opinię na nasz temat jedynie na podstawie zdjęć. Nieprofesjonalne zdjęcia mogą więc zaszkodzić naszemu wizerunkowi. Z tego względu nigdy nie oszczędzajmy na fotografii korporacyjnej.

Fotografia korporacyjna – jak wyglądają przygotowania?

Na pierwszym spotkaniu z fotografem powinniśmy uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące sesji. Zdecydujemy, czy zdjęcia będą odbywały się w naszym biurze, studiu fotograficznym, czy też w plenerze, ustalimy też ile osób będzie brało udział w sesji. Od fotografa dowiemy się w jaki sposób pozować, żeby jak najlepiej wychodzić na zdjęciach. Warto również uzgodnić wybór stroju do sesji (dobrym pomysłem jest zabranie kilku zestawów ubrań – dzięki temu zdjęcia będą bardziej różnorodne).

Przed sesją należy dobrze się wyspać – wypoczęci będziemy prezentować się atrakcyjnie (zdrowy sen jest lepszy niż profesjonalny makijaż). Postarajmy się również zjeść lekkostrawne śniadanie. Jeżeli umówiliśmy się, że naszą fryzurą i makijażem zajmie się zespół specjalistów współpracujący z fotografem, koniecznie przyjdźmy na spotkanie wcześniej, gdyż takie przygotowania mogą zająć sporo czasu.

 źródło: https://krzysztofzaleski.com/fotografia-korporacyjna/