Urząd Miasta w Trzebini: Ferie 2024 – bogata oferta zajęć dla dzieci
Trzebinia świętuje ferie: Zima pełna wrażeń dla najmłodszych!
  • Zimowe atrakcje edukacyjne i rozrywkowe dla dzieci w Trzebini.
  • Różnorodne warsztaty i zajęcia sportowe organizowane przez Trzebińskie Centrum Kultury.
  • Świetlica PLUS wzbogaca ofertę o dodatkowe punkty dla młodych mieszkańców.

Mroźne ferie nie muszą oznaczać nudy dla najmłodszych mieszkańców Trzebini, dzięki dynamicznemu programowi przygotowanemu przez lokalne instytucje. Ambicją miasta jest zapewnienie dzieciom i młodzieży aktywnego wypoczynku w okresie wolnym od nauki szkolnej.

Burmistrz Jarosław Okoczuk podkreślił znaczenie inicjatyw wakacyjnych: "Podczas wakacji zorganizowaliśmy półkolonie dla dzieci z osiedli Siersza i Gaj, bo właśnie te dwa osiedla najwięcej straciły z powodu powstających zapadlisk. Oferta spotkała się z dużym odzewem. Dlatego w czasie zimowych ferii postanowiliśmy poszerzyć ofertę, by więcej dzieci miało możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego od szkoły". W odpowiedzi na zainteresowanie, TCK organizuje warsztaty w różnych dziedzinach kultury i sztuki, takie jak teatralne, literackie, artystyczne i sensoryczne, a także sportowe i ekologiczne wydarzenia.

Z kolei Świetlica PLUS zadbała o to, aby w miejscach, gdzie nie działa TCK, także odbywały się zajęcia dla dzieci. Anna Gaudyn – Boryczko, dyrektor Świetlicy Plus w Trzebini, zapewnia: "Jako świetlica organizujemy zajęcia w czterech naszych placówkach: w Szkole Podstawowej nr 4 na osiedlu Górka, w Szkole Podstawowej nr 8 na osiedlu Widokowym, w Trzebińskim Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz w Szkole Podstawowej nr 6 na osiedlu Gaj." Dodatkowe propozycje obejmują szereg kreatywnych i muzycznych aktywności, które mają na celu rozwój zdolności manualnych i kreatywnego myślenia u dzieci.

Pełna oferta ferii zimowych to nie tylko warsztaty i zajęcia, ale także wyjazdy, konkursy i pokazy, które będą dostępne w dziewięciu placówkach TCK oraz w ramach Świetlicy PLUS. Wiele z tych aktywności to doskonała okazja do zdobywania nowych umiejętności w zabawie i przyjaźni, co jest ważne dla wszechstronnego rozwoju młodych mieszkańców.

Atrakcyjność ferii zimowych w Trzebini podniosą wydarzenia takie jak bale karnawałowe, ferie ze Strażakami czy wyjścia do kina. Program zapewnia doskonałą równowagę między edukacją a zabawą, dając dzieciom szansę na pełne wykorzystanie czasu wolnego w sposób zarówno rozwojowy, jak i rozrywkowy.


Opierając się na: Urząd Miasta w Trzebini