Swoją 105 rocznicę urodzin obchodziła niedawno mieszkanka trzebińskiego sołectwa Bolęcin - Pani Tekla Datoń. Z tej okazji najserdeczniejsze życzenia urodzinowe złożyli Jubilatce przedstawiciele Gminy Trzebinia.

Pani Tekla Datoń urodziła się 20 sierpnia 1909 roku w Bolęcinie w Gminie Trzebinia i z tą miejscowością związała całe swoje życie. Urodziła dwie córki. Doczekała się pięciorga wnucząt oraz pięciorga prawnucząt. Przez wiele lat zajmowała się uprawą roli i była założycielką Koła Gospodyń Wiejskich w Bolęcinie. Mimo sędziwego wieku jest nadal sprawna fizycznie i co wydaje się nieprawdopodobne - chętnie chodzi na spacery i zajmuję się przydomowym ogródkiem. Ponadto uwielbia czytać książki oraz oglądać telewizję. Nadal jest osobą pogodną i optymistycznie nastawioną do świata. Na co dzień dostojną Jubilatką opiekuje się wnuk – Marek.

 

Z okazji 105 rocznicy urodzin z wizytą w domu  Pani Tekli gościła wiceburmistrz Trzebini – Krystyna Barbara Siemek oraz  kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Trzebini – Marzena Bober. Przedstawicielki gminy złożyły Jubilatce najserdeczniejsze życzenia z okazji urodzin oraz  przekazały kosz z kwiatami i list gratulacyjny od burmistrza Trzebini – Stanisława Szczurka.

 

Fot.: Tekla Datoń z Bolęcina skończyła 105 lat.

 


28.08.2014

 

(RS)

 

 

 

Urząd Miasta Trzebinia, http://www.trzebinia.pl/, http://www.trzebinia.pl/aktualnosci/4719-tekla-daton-z-bolecina-ma-105-lat-i-doglada-kwiatow-w-ogrodzie