MBP: Projekty w bibliotece - szansa, konieczność czy kłopot

3 min czytania

Otwieramy rekrutację na wizytę studyjną Projekty w bibliotece - szansa, konieczność czy kłopot , która będzie realizowana w ramach programu - Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj?. Wizyta odbędzie się 29 września 2014 roku. Zapraszamy wszystkich chętnych bibliotekarzy.

CEL WIZYTY

Celem wizyty studyjnej jest przedstawienie i wymiana doświadczeń w realizacji projektów z wykorzystaniem funduszy zewnętrznych i przy współpracy ze społecznością lokalną oraz zachęcenie uczestników do szukania we własnym środowisku możliwości do realizacji takich działań. Wspólnie zastanowimy się po co i dla kogo realizujemy projekty oraz gdzie szukać wsparcia w ich prowadzeniu

ADRESACI

Zapraszamy wszystkich bibliotekarzy, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami , poznawać nowe sposoby finansowania działań i szukania partnerów, a przede wszystkim chcą podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami. W wizycie może wziąć udział 20 uczestników.

OPIS WIZYTY
_**
Warsztat I - Zarządzanie projektem** _
Jak osiągnąć wyznaczony cel, jakie podjąć działania by go zrealizować? Uczestnicy poznają zasady planowania projektu, drogi szukania dodatkowego finansowania, metody harmonogramowania projektu i rozdzielania zadań. Każdy uczestnik napisze własny projekt, który będzie mógł być później realizowany. Zapraszamy z własnymi pomysłami, które na warsztacie ujmiemy w ramy projektowe.

Warsztat II - Nowe przestrzenie/technologie/usługi - jak rozwijać działalność z wykorzystaniem funduszy zewnętrznych - doświadczenia biblioteki w Chrzanowie.

Gdzie znaleźć pieniądze na rozwój i działalność biblioteki? Jak realizować projekty z udziałem zewnętrznych środków żeby nie zwariować (przy ich rozliczaniu)? Na przykładzie doświadczeń biblioteki w Chrzanowie, zwrócimy uwagę na różnice, wady, zalety oraz możliwości finansowania działalności bibliotecznej z różnych funduszy zewnętrznych (programów rządowych, konkursów grantowych, funduszy unijnych). Uczestnicy będą mieli czas na dyskusję i wymianę doświadczeń, a na koniec zaprosimy ich na wycieczkę on-line do filii gdzie prowadzone są inwestycje dofinansowane z priorytetu Biblioteka +. Infrastruktura bibliotek oraz funduszy unijnych.

_Warsztat III - Jak rozwijać i utrzymywać sieci współpracy ze społecznością lokalną, na przykładzie sieci współpracy w Chrzanowie _
Gdzie szukać partnerów i jak zachęcać do współpracy? Pokażemy różne podejścia do budowania partnerstw. Czy współpraca przy konkretnych zadaniach, a może wspólne z partnerami poszukiwanie zadań do realizacji? Uczestnicy spotkają się z partnerami biblioteki z sołectwa Pogorzyce oraz zapoznają się z mapą partnerstwa sołectwa Płaza. Podczas warsztatu każdy opracuje własną mapę partnerstwa.

KORZYŚCI

Uczestnicy poznają zagrożenia i szanse realizacji projektów, a także metody budowania partnerstw, szczególnie w małym środowisku oraz możliwości zdobywania funduszy. Dowiedzą się gdzie szukać partnerów biblioteki, jak budować współpracę, jak wykorzystywać ich potencjał oraz jak organizować wolontariat w bibliotece.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia na wizytę przyjmowane będą do 19 września 2014 roku. Wypełnione zgłoszenie prosimy przesłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 10c, 32-500 Chrzanów (liczy się data wpływu).

O uczestnictwie w wizycie decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacja o zakwalifikowaniu się na spotkanie będzie przekazywana indywidualnie.
O braku wolnych miejsc poinformujemy na naszej stronie internetowej.

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Ważne! Wizyta jest bezpłatna. Wszystkim chętnym zapewniamy nocleg.
**_Szczegółowe informacje i program wizyty można znaleźć

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie,

mbp.chrzanow.pl/80-wydarzenia/623-projekty-w-bibliotece-szansa,-konieczność-czy-kłopot.html

Autor: -