Dobiega końca remont ul. Kościelnej i ul. Luzara w Trzebini. Drogowcy kładą właśnie ostatnią warstwę asfaltu.

luzara

Remont dobiega końca

Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od skrzyżowania z ul. Marszałka Piłsudskiego aż do cmentarza komunalnego przy ul. Luzara. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA z Katowic, które wygrało przetarg na realizację robót, wymieniło zniszczone krawężniki oraz istniejące wpusty deszczowe, wyremontowało także część chodnika.

Zadanie kosztowało 702 897 zł. Gmina otrzymała dofinansowanie na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 314 787 zł.

luzara1

Nowa nawierzchnia pojawi się na ul. Kościelnej (na zdjęciu) oraz ul. Luzara

Burmistrz Jarosław Okoczuk podjął już decyzję o wyremontowaniu miejsc postojowych, wydzielonych wzdłuż ogrodzenia cmentarza. Prace wykona Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Transportowe „Wikos Fresh” z Babic za kwotę ponad 74 tys. zł. Roboty rozpoczną się w czerwcu po zakończeniu remontu drogi. Nowe miejsca postojowe mają być gotowe jeszcze przed wakacjami.

luzara3

 W trakcie prac wykonywanych w kwietniu

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.