Gwar dużego ośrodka wczasowego nie sprzyja rodzinnym wakacjom nad morzem? Sztywne godziny posiłków niweczą plany zwiedzania wybrzeża Bałtyku? Brak ustronnej świetlicy uniemożliwia spędzanie czasu w kameralnym gronie? Nasze podejście do odpoczynku nad morzem uległo w ostatnim czasie dużym zmianom, w konsekwencji czego Polacy coraz rzadziej stawiają na duże ośrodki wczasowe i hotele, a coraz częściej wybierają Sarbinowo i wygodne apartamenty, jak te oferowane pod adresem https://www.lazur-sarbinowo.pl/. Czy Sarbinowo i apartamenty to dobry pomysł na letni urlop? Jeśli wciąż szukasz rozwiązania, które łączy w sobie komfort nowoczesnego hotelu z ustronnością niewielkiego domku przy plaży, koniecznie sprawdź, co mogą ci zaoferować apartamenty Sarbinowo.

Sarbinowo

Sarbinowo to wieś letniskowa położona w północno-zachodniej Polsce na Wybrzeżu Słowińskim. Pierwsze zmianki o Sarbinowie pochodzą z roku 1309. Przez wiele lat wieś znajdowała się w odległości zaledwie półtorej kilometra od wybrzeża, jednak w XIX wieku miejscowości groziło pochłonięcie przez morze. Wówczas w celu zabezpieczenia wsi wzdłuż plaży wybudowano kamienno-betonowy mur oporowy o długości kilometra, który do roku 1910 zapobiega dalszej erozji.

Jako wieś letniskowa Sarbinowo nie ma do zaoferowania turystom głośnych dyskotek i parków rozrywki. Jest to natomiast miejsce idealne na spokojne wakacje z rodzinom. Przy wejściu na plażę od ulicy Nadmorskiej wyznaczono letnie kąpielisko. Ma ono długość 100 metrów. Zaś dla miłośników historii Sarbinowo ma do zaoferowania kościół, który powstał na terenie wsi w roku 1856. Kościół szczyci się wysoką wierzą zbudowaną na planie ośmiokąta oraz witrażami w ostrołukowych oknach. Na ścianach kościoła możemy podziwiać stacje Drogi Krzyżowej wykonane przez Jerzego Nowosielskiego. Obok kościoła w Sarbinowie znajdziemy także zabytkową chałupę z 1804 roku o ścianach wykonanych szachulcowo z drewna dębowego. Chata jest kryta trzciną i stanowi przykład chałupy rybackiej zwanej wąskofrontową.

Apartamenty nad morzem

Apartamenty to osobliwa forma zakwaterowania, która ze względu na „domowy” charakter nie odpowiada wszystkim. Apartamentów w szczególności nie lubią osoby, które od wakacji oczekują dostępu do basenu i pełnego wyżywienia. Ale to, co dla jednych jest wadą, dla innych jest ogromną zaletą. Mowa oczywiście o wyżywieniu, które możemy sobie zapewnić na wiele sposobów. Oczywiście jedną z możliwości jest przygotowywanie posiłku w aneksie kuchennym – apartamenty Sarbinowo posiadają w pełni wyposażone aneksy kuchenne, które umożliwiają swobodne gotowanie. Jeśli jednak nie przyjechaliśmy nad morze, żeby spędzać czas przy przysłowiowych garach stołować możemy się w lokalnych restauracjach. Warto zwrócić uwagę na to, że zdecydowana większość restauracji i restauracyjek w nadmorskich kurortach już dawno przyjęła system trójetapowego menu, co oznacza, że rano możemy liczyć na bogatą ofertę śniadaniową, w okolicach południa na lunch w naprawdę przystępnej cenie, a popołudniu na dania obiadowe, które idealnie wpiszą się w nasze oczekiwania, jeśli odpowiadają nam tzw. obiado-kolacje. Swoboda „stołowania się” w różnych miejscach i dowolnych godzinach to dla wielu turystów wyznacznik udanych wakacji.

Czego mogę się spodziewać po zakwaterowaniu w apartamencie?

Apartament to często część większego mieszkania lub samodzielne mieszkanie. Dlatego też znajdziemy w nim w pełni wyposażony aneks kuchenny (lub pełnowymiarową kuchnię), a także łazienkę i toaletę. W zależności do rozmiaru apartamentu możemy się spodziewać sypialni i salonu lub kilku sypialni i pokoju dziennego.

Sarbinowo – wynajmujemy apartamenty nad morzem