Rozkładane stoły kiedyś był standardem w większości polskich domów. Później, jednak na ich miejsce pojawiły się nowoczesne, minimalistyczne w kształcie i formie meble, które na dobre zagościły w domach. Czy, jednak warto zdecydować się na powrót do ducha minionych lat i wybrać stół rozkładany? A jeśli tak, to jaki model kupić, by idealnie komponował się z nowoczesnym wnętrzem?

Stoły rozkładane z nowoczesnym designem

Stół z możliwością rozkładania nie musi wyglądać jak relikt minionych lat. Na rynku można znaleźć obecnie wiele wzorów stołów, które sprawdzą się w małym salonie. Są to np. piękne, ręcznie malowane stoły, wykonane z naturalnego drewna, które wyróżnia możliwość rozkładania i podwyższania.

Wiele osób posiada mały salon i na co dzień niewielkich rozmiarów stół całkowicie wystarczy. Kiedy, jednak przychodzą goście, może okazać się, że brakuje miejsca. Wówczas dobrą praktyką będzie rozłożenie stołu i podwyższenie go.

Co istotne, warto wybierać meble w ponadczasowej stylistyce, dopasowane do każdego pomieszczenia. Dzięki temu stół sprawdzi się we wnętrzu także wówczas, kiedy zmienimy desing, kolor ścian, dodatki itp.

Rozkładane stoły do małych salonów - wygoda i funkcjonalność

Współcześni projektanci wnętrz przyzwyczaili nas do faktu, że małe nie musi oznaczać gorszego. I tak, na rynku znajdziemy niewielkie stoły, z możliwością rozkładania, które wykazują się wysoką odpornością na uszkodzenia. Materiał, z jakiego są wykonane jest solidny i sprawdzony, co sprawdzi się np. w domach, w których są małe dzieci.

Funkcjonalność stołów rozkładanych wiąże też z faktem konieczności ustawienia wielu mebli w jednym pomieszczeniu, np. w salonie. Oprócz stołu powinna się tam znaleźć również kanapa, regał, miejsce na telewizor, szafki itp. Dlatego, jeśli metraż pomieszczenia nie jest duży, istnieje realna obawa, że wielkość stołu będzie trzeba sporo ograniczyć. Tymczasem przy częstych wizytach gości jest to niepraktyczne. Wówczas dobrym rozwiązaniem są rozkładane stoły - na co dzień niewielkich rozmiarów, a w trakcie ważnych spotkań dające możliwość rozkładania i powiększania przestrzeni.


Stoły rozkładane to też rozwiązanie dla osób, które mieszkają same, ale zdarza się im np. urządzać przyjęcia. Wtedy rozkładany stół idealnie się sprawdza. Producenci oferują też stoły składane z opuszczanym blatem i stoły rozsuwane, których przestrzeń powiększa się o dodatkowy segment. Niektóre z nich posiadają małe szufladki, np. na sztućce lub ściereczki kuchenne.To sprytne i wygodne rozwiązanie dla małych kuchni i salonów.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.