Basen ogrodowy to świetny pomysł na aktywność fizyczną i odprężenie w upalne, letnie dni. Gdy temperatura sięga zenitu, każdy z nas zaczyna marzyć o zanurzeniu się przynajmniej na chwilę w zimnej wodzie. Ponadto, jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które nie czują się zbyt komfortowo, zażywając kąpieli w miejscach publicznych. Przydomowy basen to spełnienie marzeń, szczególnie wtedy, gdy szukamy prywatności w zielonym zaciszu własnego ogrodu.

Zalety basenów ogrodowych

Pierwszą zaletą basenu jest oszczędność. Choć wbrew pozorom na pierwszy rzut oka brzmi to dość dziwnie, po dłuższej analizie widać różnice w wydatkach. Biorąc pod uwagę cenę jednorazowego wejścia na basen publiczny oraz naszą kilkumiesięczną aktywność wychodzi z tego całkiem spora suma, która po 12 miesiącach wynosi już ponad 2000 złotych. Za taką kwotę bez problemu kupimy np. duży model stelażowy. Przeciętnej wielkości model, który rozkłada się w kilkanaście minut, możemy bez problemu kupić już za kilkaset złotych. Warto dodać, że zakup basenu przenośnego jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż jego wybudowanie.

Po drugie nie ma nic piękniejszego niż odpoczynek we własnym ogrodzie. Ogromny wpływ ma na to przede wszystkim świeże powietrze i cisza. Kąpiele w basenie wpływają pozytywnie na nasze stawy, pozwalają pozbyć się napięcia mięśniowego. Niestety odpoczynek w wodzie w miejscu publicznym graniczy z cudem.

Trzecią i chyba najważniejszą zaletą jest dostępność. Aby skorzystać z basenu ogrodowego nie musimy męczyć się z pakowaniem, a następnie z dojazdem. Wystarczy wyjść w domu i od razu możemy cieszyć się relaksem w chłodnej wodzie. Kolejnym plusem wynikającym z dostępności w każdej chwili jest oszczędność związana z paliwem lub biletami komunikacji miejskiej.

Baseny ogrodowe - różne modele

Wybór dostępnych na rynku basenów ogrodowych jest ogromny. Dla najmłodszych najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą płytkie i kolorowe modele. Często przypominają dmuchaną zjeżdżalnię lub karaibską wyspę z palmą na środku. Starsze dzieci z pewnością będą zadowolone z basenów rozporowych, które występują w różnych głębokościach i rozmiarach, dzięki czemu mogą korzystać z nich także dorośli. O wiele bardziej zaawansowane są jednak baseny stelażowe. I jak sama nazwa wskazuje ich podstawą, jest solidny stelaż, który może osiągać naprawdę duże rozmiary. Część użytkowników decyduje się na baseny metalowe, które są tak wytrzymałe, że nie trzeba spuszczać z nich wody na zimę.

Ile to kosztuje?

Cena basenu ogrodowego jest uzależniona przede wszystkim od konkretnego rodzaju, a także producenta. Najtańsze modele przeznaczone dla najmłodszych można zakupić już za około 50 złotych. Baseny składane zaprojektowane z myślą o dorosłych to koszt 1000-2000 złotych, w zależności od wybranego przez nas rozmiaru. Modele stelażowe to wydatek rzędu 3000 złotych. Jak widać na powyższych przykładach, cena wodnego centrum rozrywki nie musi zrujnować rodzinnego budżetu. A prywatny basen można zabrać ze sobą na wakacje lub postawić na działce. Aktualne ceny basenów ogrodowych sprawdzicie w sklepie internetowym Dobre Baseny.

Wiele osób marzy o posiadaniu własnej strefy relaksu. Latem w tej roli idealnie sprawdzi się basen ogrodowy. W zależności od tego, na jaki model oraz rozmiar się zdecydujemy, może on służyć do siedzenia, nurkowania czy pływania. To doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie, które chcą spalić trochę kalorii, wzmocnić mięśnie oraz wytrzymałość organizmu.