Poznaliśmy skład nowej Rady Powiatu Chrzanowskiego - 23 radnych rozpocznie pracę
Świeżo zliczone głosy rysują nowy obraz lokalnej polityki w naszym powiecie. Wybory do Rady Powiatu przyniosły zmiany, które z pewnością będą miały wpływ na przyszłe decyzje i kierunki rozwoju naszej społeczności. Oto szczegółowe wyniki, które zdecydują o kształcie politycznym Powiatu Chrzanowskiego na najbliższe lata.
  1. Nowa Rada Powiatu Chrzanowskiego będzie składać się z 23 radnych.
  2. Reprezentacja różnych komitetów wyborczych wskazuje na zróżnicowanie polityczne.
  3. Zarówno duże, jak i mniejsze miejscowości mają swoich przedstawicieli w Radzie.
  4. Wybory pokazały silną pozycję zarówno lokalnych komitetów, jak i ogólnopolskich partii.

W najnowszym składzie Rady Powiatu Chrzanowskiego znajdą się przedstawiciele zarówno znanych ogólnopolskich partii, jak i lokalnych inicjatyw. Wśród wybranych radnych z miejscowości takich jak Alwernia czy Babice znaleźli się Marcin Kaszuba oraz Jan Rychlik, reprezentujący Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Nie zabrakło także miejsca dla Leszka Kukli z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska oraz Krzysztofa Kurzańskiego z KWW Wspólny Powiat Chrzanowski.

Chrzanów, jako kluczowe miasto powiatu, wyróżnia się liczbą radnych, którzy będą reprezentować mieszkańców w Radzie. Wśród nich są Michał Gawroński i Krzysztof Kasperek z Prawa i Sprawiedliwości oraz Patrycja Maciaszek, reprezentująca Koalicję Obywatelską w partnerstwie z Polskim Stronnictwem Ludowym i Polską 2050 Szymona Hołowni. Silną grupę tworzą także Jolanta Zubik, Maciej Nowak, Piotr Potocki i Andrzej Zieliński, którzy zdobyli mandaty z list Koalicji Obywatelskiej.

Libiąż i Trzebinia również wyłoniły swoich przedstawicieli. W Libiążu do Rady Powiatu dostali się Krzysztof Kozik i Piotr Tyrański z Prawa i Sprawiedliwości oraz Bartłomiej Gębala i Piotr Rembiecha z Koalicji Obywatelskiej. Trzebinia zaś postawiła na Janusza Szczęśniaka i Bogdana Łabuzka z Prawa i Sprawiedliwości oraz Ewę Jędrysik, Włodzimierza Korczyńskiego i Mariusza Brzózkę z Koalicji Obywatelskiej oraz Andrzeja Jurę z KWW Moja Gmina Nasz Powiat.

Wyniki te pokazują, że mieszkańcy naszego powiatu cenią zarówno doświadczenie, jak i świeże spojrzenie na lokalną politykę. Różnorodność reprezentowana przez nowo wybranych radnych może przynieść nowe pomysły i rozwiązania dla naszej społeczności. Obywatele pokładają duże nadzieje w nowej Radzie Powiatu, oczekując, że będzie ona pracować na rzecz wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich politycznych preferencji.


Opierając się na: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie