Pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Uniwersytetów Dziecięcych w Trzebini
W nadchodzącym kwietniu, nasze dzieci będą miały wyjątkową okazję do uczestnictwa w wydarzeniu edukacyjnym o międzynarodowym zasięgu. Pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Uniwersytetów Dziecięcych otwierają nowy rozdział w dostępie do nauki dla najmłodszych. Organizowane przez Europejską Sieć Uniwersytetów Dziecięcych, wydarzenie ma na celu podkreślenie znaczenia wczesnej edukacji naukowej i społecznej roli, jaką pełnią uniwersytety dziecięce na całym świecie.
  1. 11 kwietnia – będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Uniwersytetów Dziecięcych.
  2. Wydarzenie zainicjowane przez EUCU.NET i Jolantę Różowską, prezes Fundacji Małopolski Uniwersytet dla Dzieci.
  3. Dzieci z całego świata będą miały okazję do udziału w rozmowie online z rówieśnikami.
  4. Na FB Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci ogłoszony zostanie konkurs z nagrodami.

W ramach świętowania tego wyjątkowego dnia, które skupia się na roli edukacji w rozwoju młodych umysłów, zostaną zorganizowane międzynarodowe rozmowy online. Dzieci z IV klasy SP wzwyż będą miały niepowtarzalną okazję do wykazania się znajomością języka angielskiego i niemieckiego, dzieląc się swoimi myślami i pomysłami z rówieśnikami z uniwersytetu dziecięcego w Getyndze.

Z okazji tego święta, Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci również przygotowała niespodziankę – konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, którego szczegóły zostały ogłoszone na oficjalnej stronie na Facebooku. To doskonała okazja, aby włączyć się w świętowanie i razem podkreślić wagę nauki i edukacji już od najmłodszych lat.

Jolanta Różowska, prezes fundacji i pomysłodawczyni wydarzenia, podkreśla znaczenie takich inicjatyw: - Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek w historii, potrzebny jest nieskrępowany dostęp do nauki i badań już w młodym wieku. Co roku setki tysięcy dzieci szturmują uniwersytety na całym świecie z jeszcze większą liczbą pytań, a my chcemy to uczcić. To ważne przypomnienie o roli, jaką uniwersytety dziecięce odgrywają w budowaniu społecznej odpowiedzialności i wkładzie w rozwój edukacji i nauki.


Opierając się na: Urząd Miasta w Trzebini