Policjant Komisariatu Policji w Alwerni po służbie nie pozostawił czujności w jednostce.

Funkcjonariusz KP Alwernia 28.11.2018r.o godz. 14:00 zakończył służbę i udał się swojego miejsca zamieszkania.

Około godz. 15.10 w związku pogarszającymi się warunkami na drodze udał się do pobliskiej miejscowości Bolęcin na wymianę opon w swoim prywatnym samochodzie.

W trakcie oczekiwania, zauważył on kierującego pojazdem Seat, który wjechał na plac warsztatu. Zachowanie kierującego od razu wzbudziło podejrzenie policjanta, wskazywało ono na to, że kierowca może być nietrzeźwy . Gdy funkcjonariusz podszedł bliżej mężczyzny, jego przypuszczenia potwierdziły się.

Funkcjonariusz skontaktował się telefonicznie z dyżurnym KP Alwernia, którego poinformował o swoich spostrzeżeniach. Sam natomiast stał w pobliżu pojazdu Seat, aby w uniemożliwić kierującemu dalszą jazdę.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze WRD KPP w Chrzanowie, którzy wykonali czynności z kierowcą Seata. Okazało się, że policjant po służbie miał nosa, badanie urządzeniem wykazało 1,6 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu u kierującego samochodem marki Seat, 53- letniego mieszkańca Płazy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara co najmniej 5000 zł , pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 .

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.