Władzom Gminy Trzebinia los zwierząt nie jest obojętny, dlatego zachęcamy do włączenia się w akcje „Na pomoc zwierzętom” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini oraz „Mikołajkową zbiórkę dla schroniska” prowadzoną przez Fundację Szansa na Rozwój. Burmistrz Miasta Trzebini Jarosław Okoczuk wsparł obie akcje przekazując suchą karmę dla zwierząt. karma dla schronisk28.11.20181

Fundacja Szansa na Rozwój prosi o przekazywanie: karmy mokrej i suchej, obroży na klamrę, smyczy, koców i ręczników, żwirku dla kotów i gryzaków. Organizatorzy zbiórki chcą zadbać, aby schroniskowe zwierzaki otrzymały wysokowartościową i wysokoenergetyczną karmę. Dary można składać w Restauracji Stary Młyn w Trzebini. Wszystkie dary zostaną przekazane schronisku dla bezdomnych zwierząt ANIMAL-VET ZASOLE.

karma dla schroniska28.11.20184

Finał zbiórki 1 grudnia 2018 godz. 17:00 Restauracja Stary Młyn, Trzebinia.

 plakat kotek

Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka zaprasza do wzięcia udziału w projekcie pn. „Na pomoc zwierzętom”.

 karma dla schroniska28.11.201812

Pomysł zainicjowały dzieci, które na co dzień spędzają czas w trzebińskiej Bibliotece i korzystają z jej oferty. Jego założeniem jest pomoc zwierzętom bezdomnym, porzuconym i skrzywdzonym. Do akcji można włączyć się przez szycie legowisk i maskotek dla zwierząt w trakcie zajęć w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz poprzez zbiórkę rzeczy, które pomogą zwierzakom przetrwać zimę.

karma dla schroniska28.11.20188

Więc jeśli posiadasz zbędne koce, ręczniki, prześcieradła czy stare ubrania lub możesz podarować makaron, ryż lub suchą i mokrą karmę dla pupili to Biblioteka zaprasza. Powstałe podczas warsztatów prace oraz zebrane rzeczy zostaną przekazane lokalnym stowarzyszeniom pomagającym zwierzętom.

 plakat fundacja