Chrzanowska grupa SPEED - na straży w przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Chrzanowska Grupa SPEED, czyli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Chrzanowie mając do dyspozycji nowoczesny sprzęt, bardzo szybkie radiowozy, a także odpowiednią wiedzę i doświadczenie dbają o to, by piraci drogowi skrupulatnie byli eliminowani z dróg naszego powiatu.

Od środy ubiegłego tygodnia, aż do wczoraj tj. 23 marca br. grupa SPEED patrolując newralgiczne odcinki dróg powiatowych, krajówki 79 krajowej i drogo wojewódzkiej na terenie powiatu chrzanowskiego zatrzymali 5 blankietów prawa jazdy kierującym ( nie tylko samochodami, ale również motocyklami), którzy nie zważając na obowiązujące przepisy ograniczenia prędkości łamali je bez skrupułów. 

18 marca w Regulicach na ul. Chrzanowskiej kierujący Hondą, 28 – letni mieszkaniec Chrzanowa pędził w terenie zabudowanym  112km/h. Tego samego dnia w Nieporazie na ul. Oblaszki podobnego wyniku dokonał kierowca Audi rozpędzając swój samochód w terenie zabudowanym do 103 km/h.

22 marca podobnych naruszeń przepisów dokonało kolejnych dwóch kierujących w miejscowości Alwernia na DW 780. 

23 marca br. w Myślachowicach na ul. Piaski w terenie zabudowanym kierujący VW pędził 103 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

W wszystkich wyżej opisanych sytuacjach kierowcy stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy, ponadto ukarani zostali mandatem karnym w wysokości 400 zł i 10 pkt karnych.

Policja przypomina i ostrzega! Zbyt duża prędkość w dalszym ciągu jest główną z przyczyną zdarzeń drogowych, zdarzeń w których często ktoś traci zdrowie i życie. 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.