Zakup okien nie jest wcale tak łatwym zadaniem. Od naszych wyborów zależy bowiem komfort termiczny naszego budynku. Jak więc odnaleźć się wśród tylu rozmaitych propozycji producentów? Poniżej przedstawiamy przydatne informacje.

Okna – o czym musimy pamiętać?

Decyzja o zakupie konkretnego modelu okien niesie ze sobą daleko idące konsekwencje. Wpływa bowiem na nasze bezpieczeństwo, przenikalność ciepła czy walory estetyczne. Każdemu z nas może zależeć na zupełnie innej cesze produktu. Ważny jest także budżet, jaki możemy przeznaczyć na ten cel. Mimo wszystko nie powinniśmy się decydować na najtańsze okna. Cena mówi nam bowiem wiele o jakości produktu, a nie zapominajmy o tym, że to inwestycja na lata. Najwcześniej wymienimy je pewnie wówczas, gdy ulegną uszkodzeniu. Dlatego proponujemy sięgnąć po okna renomowanego producenta. Nie oceniajmy jednak modeli wyłącznie po wyglądzie. Zagłębmy się w analizę właściwości modelu, dzięki czemu łatwo ocenimy, czy produkt spełnia nasze oczekiwania.

Okna – jakie parametry są kluczowe?

Kupując okna warto więc zwrócić uwagę na Deklarację właściwości użytkowych. Taki dokument posiada każdy produkt stolarki okiennej. Zawiera on dane, które umożliwiają łatwe porównanie ze sobą modeli. Znajdziemy tam m.in. dane o dacie i serii produkcji czy wymiarach okna. Poza tym zwróćmy uwagę na dziewięć właściwości użytkowych konkretnego modelu. Interesować nas będzie chociażby poziom wodoszczelności czy odporności na obciążenie wiatrem. Szczególnie natomiast powinniśmy się przyjrzeć przenikalności cieplnej okna. Im jej wartość jest niższa, tym model ma lepszą izolacyjność. Od przyszłego roku normą w branży będzie przenikalność na poziomie mniejszym niż 0,9W(m2K). Kupując okna możemy tez skorzystać z pomocy fachowych doradców. Najlepsze rozwiązania w jednym miejscu znajdziesz chociażby pod tym linkiem https://zebrano.eu/oferta/okna/. Przy wyborze zwróćmy również uwagę na materiał. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcyjnym warto przyjrzeć się oknom drewnianym, aluminiowym, czy tym wykonanym z PCV. Niezależnie od surowca, z pewnością dopasujemy je stylu elewacji naszego domu.

Kupujemy okna – na co trzeba zwrócić uwagę?

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.