Chrzanów - gdzie mieszkać? Gdzie kupić mieszkanie, dom w Chrzanowie?

Chrzanów jest miastem powiatowym, położonym w województwie małopolskim. Według podziału administracyjnego składa się na nie 10 jednostek administracyjnych, czyli dzielnic. Jest to stosunkowo małe miasto, jednak nie oznacza to, że nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Dlaczego warto mieszkać w Chrzanowie? Gdzie kupić mieszkanie w Chrzanowie?

Jak szukać nieruchomości w Chrzanowie?

Szukać nieruchomości można na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest wizyta w biurze nieruchomości i zapoznanie się z dostępnymi tam ofertami. Jest to dość archaiczny sposób, gdyż aktualnie niemal wszystkie oferty są dostępne w internecie, trzeba tylko wiedzieć gdzie ich szukać.

Nowe mieszkania na sprzedaż opisane są na stronach deweloperów odpowiedzialnych za daną inwestycję, natomiast nieruchomości w Chrzanowie z rynku wtórnego znajdziesz na https://sprzedajemy.pl. Ponadto istnieje wiele portali i serwisów specjalizujących się w publikowaniu ogłoszeń dotyczących sprzedaży domów i mieszkań. Trzeba przy tym pamiętać, że przy zakupie nieruchomości za pośrednictwem agenta, pobierze on prowizję w wysokości nawet 3% ceny. Obecnie wśród mieszkań na sprzedaż dominują lokale dwupokojowe, cena za metr kwadratowy na rynku wtórnym oscyluje wokół 5 tysięcy złotych.

Gdzie kupić mieszkanie lub dom w Chrzanowie?

Chrzanów jest miastem z bardzo długą historią, sięgającego aż średniowiecza. Prawa miejskie otrzymał w XIV wieku. Ciekawostką jest fakt, iż do II wojny światowej miasto to było cały czas własnością prywatną, co jakiś czas jedynie zmieniali się właściciele. Warto zagłębić się w historię Charznowa, gdyż jest naprawdę interesująca. W kontekście nieruchomości znaczenie ma przede wszystkim historia współczesna, gdyż w okresie PRL powstało wiele osiedli, w tym Osiedle Północ, Stella, osiedle przy ul. Jordana, Osiedle Młodości. Wiele spośród ogłoszeń nieruchomości na sprzedaż pochodzi właśnie z tych lokalizacji.

Osoby szukające domu w Chrzanowie powinny zainteresować się niedawno powstałą inwestycją deweloperską w dzielnicy Kościelec. Powstały tam domki jednorodzinne w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej.

Chrzanów – co warto wiedzieć?

W centrum miasta większość budynków to zabytki. Ponadto, aby poczuć lepiej ducha Chrzanowa i jego historię, warto odwiedzić takie miejsca, jak Zamek Lipowiec, kościół św. Mikołaja, czy kościół Wszystkich Świętych. Są to najważniejsze zabytki znajdujące się w okolicy. Chrzanów to również rozległe tereny zielone. Zwłaszcza zachodnia część miasta jest porośnięta lasami. Dla rodzin z dziećmi istotne może być również to, że bardzo dobrze rozwinięte jest zaplecze oświatowe, na uwagę zasługuje także rozbudowana infrastruktura sportowo-rekreacyjna.

Mieszkając w Chrzanowie, bez problemu można dojechać do innych miast województwa. Przejeżdża tędy droga krajowa nr 79 oraz autostrada A4. Przemieszczanie się w granicach miasta ułatwia znacznie sprawnie działający transport autobusowy i kolejowy.