Wysoka forma Igi Świątek?

Polscy kibice tenisa chcieliby, aby dominacja Igi Świątek na światowych kortach trwała jak najdłużej. Należy jednak pamiętać, że sport jest bardzo przewrotny. Jedna nieprzyjemna sytuacja rodzinna lub kontuzja mogą doprowadzić do przerwania passy zwycięstw tenisisty. Czy Iga Świątek będzie w stanie utrzymać wysoką formę w najbliższych latach?

Czynniki wpływające na utrzymanie wysokiej formy przez sportowca przez dłuższy czas

Warto wiedzieć, że jest mnóstwo czynników, które mają wpływ na to czy dany sportowiec będzie dominował w swojej dyscyplinie przez lata, czy w pewnym momencie rywale zastąpią jego miejsce. Jak wiadomo, Iga Światek uprawiając sport zawodowy narażona jest na różnego rodzaju kontuzje i urazy. Ponadto będzie miała słabsze momenty, występy. Najlepszych sportowców od przeciętnych wyróżnia to, że są w stanie podnieść się po porażkach czy kontuzjach.

Kontuzja

Jak wiadomo, nawet najlepsi sportowcy w poszczególnych dyscyplinach mogą nabawić się mniejszego lub większego urazu. Kontuzje mogą przyczynić się do przedwczesnego zakończenia kariery przez tenisistę. Ponadto uniemożliwiają odpowiedniego przepracowania okresu przygotowawczego. Doskonałym przykładem może być Juan Martin del Potro, wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro z 2016 roku, a także brązowy medalista z Londynu w 2012 roku. Argentyńczyk nie mógł wykorzystać w pełni swojego potencjału przez kontuzje lewego nadgarstka oraz kolana i liczne operacje, które powodowały przerwy od rywalizacji. Jeżeli Idze Świątek nie przydarzy się żadna poważna kontuzja, ma szansę na to, by dominować na światowych kortach w kolejnych latach.

Zmiana trenera

Sportowcy bardzo często po nieudanym turnieju czy sezonie decydują się na zmianę trenera. Uważają, że przyczyną porażek są złe metody treningowe. W rezultacie rewolucja wprowadzona przez nowego trenera może doprowadzić do jeszcze gorszych wyników. Ciało tenisisty może nie być w stanie zaadoptować się do inaczej przeprowadzanych treningów, przez co zawodnik lub zawodniczka może nabawić się kontuzji. Oczywiście zmiana trenera może także przyczynić się do poprawy rezultatów. Jest to jednak jeden z czynników, który ma wpływ na to, czy Iga Świątek będzie liderką światowego rankingu w najbliższych latach.

Śledzisz tenisowe zmagania? W takim razie sprawdź tenis typy.

Umiejętność podniesienia się po porażce

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że każdy sportowiec ma nieudane zawody, turnieje czy sezony. Doskonałym przykładem może być Usain Bolt, który nie zdobył złotego medalu na Mistrzostwach Świata w Daegu w 2011 roku przez falstart. Jamajczyk rok później wywalczył w wielkim stylu złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Z kolei skoczek narciarski Sven Hannavald nie był w stanie podnieść się po serii nieudanych konkursów i w połowie sezonu 2004/2005 zrezygnował z dalszych startów. Ostatecznie nie wrócił już do skakania i zakończył karierę. Iga Świątek również może mieć w najbliższych latach nieudany udział w Wielkim Szlemie. Wszystko zależy od tego, czy będzie w stanie podnieść się po porażce i ponownie wrócić na ścieżkę zwycięstw.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.