"Dylematy", czyli dlaczego warto grać w planszówki dla dorosłych

Gry planszowe kojarzą się z małymi dziećmi, będącymi na etapie odkrywania świata. Nie można jednak zapomnieć o tym, że jest to doskonała propozycja dla osób dorosłych, które niekoniecznie mają dzieci. Dorośli powinni grać w gry planszowe, chociażby z tego względu, że dzięki nim mogą podtrzymywać relacje międzyludzkie z najbliższymi przyjaciółmi, którzy wpadną na plotki.

Gry powyżej 18+

Na rynku pojawia się coraz więcej gier, które dedykowane są powyżej 18+. Warto im poświęcić nieco uwagi, ponieważ są one w stanie podnieść samoocenę, a także poprawiają refleks oraz umiejętność analizy. To także znakomity pretekst do tego, aby odciągnąć wszystkich od ekranów komputerów, telewizorów. Jeden z najważniejszych pretekstów, skłaniający do grania w gry 18+, to także ogromna dawka śmiechu. To dzięki temu w organizmie pojawiać się będą endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Jedną z ciekawszych propozycji dedykowaną osobom pełnoletnim jest gra “Dylematy”.

Dylematy” - czas na podjęcie trudnych wyborów

Dlaczego warto sięgnąć po grę “Dylematy”? Ponieważ dzięki temu będzie można stworzyć okazję do bardzo ciekawych rozmów, odnoszących się do różnych kwestii. Często bardzo odjechanych.

W grze może wziąć udział od 4 do nawet 15 osób. Jak więc widać, podczas jednej rozgrywki liczba uczestników może być naprawdę dużą. Każdy z uczestników otrzymuje dwie karty do głosowania (A i B). Grę rozpoczyna osoba, jaka zostaje wyznaczona przez grupę. Na środku ląduje karta Dylemat z dwoma możliwymi rozwiązaniami. Każdy uczestnik ma za zadanie wytypować którą opcję wybierze większość osób przy stole.

Łatwe? Tak się tylko wydaje, ponieważ do rozwiązania są nie lada dylematy. Ta prosta i niewinna gra pozwoli tak naprawdę pokazać fakt, czy ktoś dobrze zna swoich przyjaciół, czy jednak nie do końca. Do wyboru są trzy talie kart z dylematami lekkimi, ciężkimi i srogimi. Wydaje się, że rozwiązanie takich dylematów jest łatwe, ale... Tak nie jest. Przy tej okazji należy również uważać na to, co się mówi, ponieważ pewne aspekty mogą okazać się bardzo drażniące dla znajomych osób biorących udział w rozgrywce.

“Dylematy” to jedna z ciekawszych propozycji, którą można zabrać ze sobą do znajomych. Nie brakuje też innych gier dla osób pełnoletnich, które będzie można wypróbować podczas spotkań w domach, czy też na świeżym powietrzu.