Wernisaż malarstwa w Bibliotece: Kwietnik Barbary Arabskiej i Justyny Sobczyk
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie artystyczne w naszej bibliotece! Barbara Arabska i Justyna Sobczyk, dwie utalentowane artystki, przedstawią swoje prace podczas wernisażu wystawy "Kwietnik". To okazja, by zanurzyć się w świat malarstwa, które łączy pasję i wieloletnią przyjaźń.
  1. Wernisaż wystawy "Kwietnik".
  2. Prezentacja prac Barbary Arabskiej i Justyny Sobczyk.
  3. Techniki: akwarela, pastel, akryl, olej, malowanie na jedwabiu.
  4. Współpraca z grupami twórczymi i międzynarodowe projekty.

Barbara Arabska, krakowianka z wykształcenia prawnik i finansista, od lat związana z jednostkami finansów publicznych, a także wykładowca i szkoleniowiec. Jej artystyczna dusza wyraża się poprzez malarstwo i rzeźbę ceramiczną, którą doskonaliła pod kierunkiem Marity Benke-Gajda.

Justyna Sobczyk, humanistka z Warszawy, specjalizująca się w reklamie i marketingu, również odnalazła swoją pasję w sztuce. Maluje, a także uprawia rękodzieło dziewiarskie i makramowe, co dodaje jej pracom unikalnego charakteru.

Obie artystki spotkały się 18 lat temu na warsztatach akwareli i od tego czasu ich przyjaźń i współpraca artystyczna rozkwitają. Uczestniczyły w licznych warsztatach i szkoleniach pod okiem profesjonalistów z Akademii Sztuk Pięknych, co pozwoliło im na doskonalenie swoich umiejętności i technik.

Ich prace, tworzone w różnorodnych technikach, takich jak akwarela, sucha pastela, akryl, olej oraz malowanie na jedwabiu, zdobyły uznanie na wielu wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą. Arabska i Sobczyk współpracowały z kilkoma grupami twórczymi, m.in. AMARANT pod kierunkiem prof. Kazimierza Machowiny oraz dr Bogny Sroka-Mucha, a także brały udział w międzynarodowym projekcie artystycznym DIALOG.

Ich obrazy znalazły miejsce w prywatnych kolekcjach oraz w instytucjach na całym świecie, co świadczy o szerokim uznaniu dla ich twórczości. Warto wspomnieć, że ich prace zostały zauważone i nagrodzone w licznych konkursach malarskich, co dodatkowo podkreśla ich talent i zaangażowanie.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia wystawy "Kwietnik" i zanurzenia się w piękno i różnorodność sztuki prezentowanej przez Barbarę Arabską i Justynę Sobczyk. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć prace dwóch artystek, które łączy nie tylko pasja, ale i wieloletnia przyjaźń.


Na podst. Biblioteka w Chrzanowie