Aż osiem firm przystąpiło do przetargu na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Bolęcinie wraz z wykonaniem kotłowni gazowej. W piątek nastąpiło otwarcie ofert. Najtańsza opiewa na nieco ponad 3,9 mln zł, a więc dużo mniej niż zakładano.

Szkoła Podstawowa w Bolęcinie edukacja szkoła roku

Przy Szkole Podstawowej w Bolęcinie powstanie sala gimnastyczna

Na salę gimnastyczną mieszkańcy Bolęcinia czekają od lat i wszystko wskazuje na to, że w tej kadencji wreszcie powstanie. Jarosław Okoczuk, zaraz po objęciu funkcji burmistrza Trzebini, obiecał, że inwestycję zrealizuje i słowa dotrzymał.

Na ogłoszony w lipcu przetarg na budowę sali gimnastycznej oraz kotłowni gazowej w budynku miejscowej szkoły odpowiedziało aż osiem firm. Najtańsza oferta wynosi 3 940 920 zł. To mniej, niż gmina planowała przeznaczyć na realizację inwestycji. W sumie na ten cel przewidziano 4 595 452,72 zł. Aktualnie trwa weryfikacja ofert złożonych w przetargu.

Nowa sala gimnastyczna w Bolęcinie o powierzchni ponad 1100 mkw ma być gotowa w kwietniu 2023 roku.

- Aktualnie prowadzimy zajęcia sportowe w niedużej, zastępczej sali. Obok są wprawdzie boiska, ale możemy z nich korzystać jedynie w ciepłe dni. Cała społeczność szkoły, jak i wszyscy mieszkańcy wsi, na nową salę czekają od lat. Naprawdę ogromnie cieszymy się, że wreszcie powstanie – mówi Sylwia Brzózka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolęcinie.