Drony są coraz częstszym pomysłem na prezent nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Skąd taka duża popularność dronowania? Jak się okazuje, niespodzianka tego to świetny pomysł. Dron może być nie tylko formą zabawy, ale również służyć jako sposób na dodatkowe pieniądze.

Warto dowiedzieć się więcej na jego temat przed kupieniem go na prezent. Dzięki temu będziemy wiedzieli, na co się przygotować, na co zwrócić szczególną uwagę oraz co powinna wiedzieć na temat dronowania obdarowywana osoba.

Dron dla dziecka

Jak się okazuje, ceny dronów są bardzo elastyczne. Na spokojnie jesteśmy w stanie odnaleźć modele, które kosztują kilka stów. Być może nie będą one posiadały wszystkich funkcji i nie będą kręcić filmów w ultra HD, ale są one dobrym pomysłem zarówno dla dziecka, jak i dla osoby, która chce rozpocząć naukę od zera.

Przed zakupem warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy dron posiada funkcję stabilizacji i czujnik GPS. Dzięki temu nauka będzie znacznie łatwiejsza. Z czasem można rozważyć zakup droższego modelu.

Sposób na zarobienie

Coraz więcej ślubów oraz innych eventów jest organizowanych przy współpracy z operatorem drona. Dlatego więc to dobry prezent dla kogoś, kto chciałby zarabiać w ten sposób. Dron oferuje dużo możliwości, jeżeli chodzi o nagrywanie. Dzięki niemu możemy filmować sceny z trudno dostępnych miejsc, takich jak wyżyny czy las.

Materiał nagrany za jego pomocą jest więc urozmaicony i efektowny. Ponadto dronowanie umożliwia kręcenie z bezpiecznych odległości zwierząt. Dzięki dobremu przybliżeniu możemy uzyskać satysfakcjonujący materiał, nie płosząc przy tym zwierzyny.

Kwestie związane z prawem

Jeżeli planujemy podarować komuś drona na prezent, warto być samemu świadomym aspektów prawnych. Jeśli ta osoba chciałaby zarabiać dzięki dronowaniu, będzie potrzebować specjalnych uprawnień. Podobnie sprawa wygląda w przypadku urządzeń, które ważą więcej aniżeli 600 gramów i są używane w terenie zabudowanym. Żeby otrzymać odpowiednie uprawnienie, trzeba zdać egzamin państwowy.

W celu przygotowania się do niego warto wziąć udział w dedykowanym kursie. Pomoże on poznać podstawy dronowania oraz przygotuje na ewentualne, groźne sytuacje. Osoba z takim certyfikatem nie tylko będzie mogła zacząć pracować z dronem komercyjnie, ale będzie również czuła się o wiele pewniej oraz bezpieczniej. Warto o tym wiedzieć, zanim kupimy komuś drogiego drona. Jeżeli nam zależy na czyimś rozwoju możemy dokupić również uczestnictwo w kursie przygotowującym do certyfikatu.

Dronowanie w dzisiejszych czasach jest coraz łatwiejsze. Drony są popularnym pomysłem na prezent. Nic dziwnego. Najtańsze modele można dostać już za kilkaset złotych, a mogą pełnić wiele funkcji.

Warto rozważyć taki zakup osobie albo nawet dziecku, jeżeli przejawia ono zdolności fotograficzne, lub też jest zainteresowane nowymi technologiami. Kto wie, być może prezent tego rodzaju zapoczątkuje u kogoś prawdziwą pasję, która przerodzi się z czasem w sposób na życie.

Komentarze   
0 #1 Maciek 2019-10-16 15:44
Drony to świetna zabawka. Zamawiałem synowi z polskiego geekbuying Quadocopter z goglami VR za niecałe 300 zł i w trzy dni zrealizowali zamówienie. Super zabawa zarowno dla mnie jak i dla dzieciaka :P
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.