Kurs tańca towarzyskiego – jak przygotować

Kurs tańca towarzyskiego może być wspaniałą przygodą, a jednocześnie sposobem na regularną aktywność fizyczną. Od początkujących nie wymaga się zakupu żadnego specjalistycznego sprzętu. Niektórzy zastanawiają się jednak, co jest potrzebne podczas pierwszych zajęć na sali. Jak więc odpowiednio się przygotować?

Dlaczego warto zapisać się na kurs tańca towarzyskiego?

Zajęcia taneczne to aktywność, która przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim kurs tańca towarzyskiego to świetny sposób na spędzanie czasu wolnego i rozwijanie zainteresowań. Mimo że taniec towarzyski przeznaczony jest dla dwóch osób, wcale nie oznacza to, że na zajęcia nie można zapisać się w pojedynkę. Wręcz przeciwnie, jest to dobra okazja do nawiązania nowych znajomości.

Co więcej, taniec to aktywność fizyczna angażująca całe ciało. Z tego względu ma niebagatelny wpływ na kształtowanie sylwetki i sprzyja zdrowemu trybowi życia. Nauka takich tańców jak m.in. samba, paso doble, cha-cha czy rumba wpływa na modelowanie prawidłowej postawy, buduje świadomość własnego ciała oraz pewność siebie.

Jednak poprawa kondycji i samooceny to nie wszystko. Warto również dodać, że podczas zajęć tanecznych organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia. Dzięki temu uczestnikom zajęć łatwiej jest utrzymać dobry humor na co dzień i odstresować się np. po ciężkim tygodniu w pracy. Ponadto kurs tańca towarzyskiego może być świetnym narzędziem do nauki współpracy, samodyscypliny i nieustępliwości w dążeniu do celu.

Kurs tańca towarzyskiego – co zabrać ze sobą na pierwsze zajęcia?

Zarówno podczas pierwszych zajęć, jak i całego kursu tańca towarzyskiego dla początkujących w zasadzie nie jest konieczny zakup specjalistycznego sprzętu czy odzieży. W miarę nauki i nabierania wprawy zainteresowani mogą jednak zdecydować się na kupno odpowiednich butów do tańca. W przypadku kobiet są to specjalne modele na obcasie. Na początek wystarczy natomiast wygodne, sportowe obuwie.

Ubranie tancerza również powinno być wygodne, to znaczy nie krępować ruchów. Ważne, aby odzież nie była jednocześnie zbyt luźna, ponieważ może to utrudniać taniec i powodować dyskomfort. Dla kobiet dobrym rozwiązaniem będą więc legginsy i tunika oraz sportowy biustonosz. Z kolei mężczyźni powinni zabrać ze sobą wygodne spodnie i przylegającą koszulkę, która zapewni swobodę ruchów podczas tańca. Dodatkowo na każde zajęcia warto zabierać ze sobą butelkę wody mineralnej, co jest kluczowe, aby zadbać o dobre nawodnienie podczas ćwiczeń.