Jak zabezpieczyć ekran smartfona?

Ekran w smartfonie to jeden z jego najważniejszych elementów, który umożliwia sprawną i szybką obsługę telefonu z wykorzystaniem modułu dotykowego. Przednia szybka w smartfonie jest również jednocześnie podatna na uszkodzenia mechaniczne o mniejszym bądź większym zakresie. Dla zachowania komfortu użytkowania smartfona na dłużej, warto zabezpieczyć jego ekran, w czym pomogą różnego rodzaju akcesoria. Jak zatem chronić ekran w telefonie?

Ochrona ekranu w smartfonie: folia ochronna

Jednym z najbardziej budżetowych rozwiązań dostępnych na rynku akcesoriów do telefonu jest folia ochronna. Jej wielkim atutem jest łatwy montaż i cienka konstrukcja, która w trakcie użytkowania smartfona jest niemal niewyczuwalna. Folia ochronna zabezpiecza ekran w telefonie przed zarysowaniami, jednak przed większymi uszkodzeniami mechanicznymi już niekoniecznie.

Ochrona ekranu w smartfonie: szkło hartowane

Zdecydowanie bardziej polecanym gadżetem zdolnym do kompleksowej ochrony ekranu w smartfonie jest szkło hartowane. Nowoczesna technologia stosowana do jego wytworzenia pozwala zachować ich dobre właściwości amortyzacyjne chroniące delikatną powierzchnię wyświetlacza na wypadek uderzenia czy upadku z wysokości. Szkło hartowane na smartfona wyróżnia się bardziej solidną budową, przez co stanowi bardziej efektywną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Większość modeli szkieł hartowanych dostępnych na rynku posiada oznaczenie 9H, co w skali twardości Mohsa odpowiada odporności na wszelkie zarysowania oprócz tych wykonanych ostrzem diamentowym. W rzeczywistości szkło hartowane może ulec uszkodzeniu pod wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, jednak w takim wypadku wystarczy wymiana szkła hartowanego w miejsce kosztownej wymiany zbitej szybki.

Ochrona ekranu w smartfonie: etui ochronne

Case na smartfona to modny dodatek chroniący nie tylko jego tylną część obudowy – odpowiednio wyprofilowane etui ochronne wykazuje się wysoką skutecznością w ochronie przedniego ekranu. Dobrze dobrany model etui z lekko wystającymi ponad powierzchnię wyświetlacza brzegami stanowi dodatkowy bufor ochronny, dzięki któremu można jeszcze bardziej swobodnie korzystać ze smartfona na co dzień. Istotne jednak, by case był idealnie dopasowany do modelu smartfona i gładko przylegał do jego powierzchni, aby uniknąć przenikania zabrudzeń do przestrzeni między etui a obudową.

Uszkodzony ekran w smartfonie

Złośliwość rzeczy martwych potrafi czasem wziąć górę, dlatego zbita szybka w iPhonie czy innym, bardziej budżetowym smartfonie jest jedną z najczęściej występujących awarii o podłożu mechanicznym. Pomimo nowoczesnych technologii stosowanych do zabezpieczania ekranu nawet iPhone może ulec zniszczeniu, zwłaszcza jeśli nie wyposażono go wcześniej we wcześniej wymienione akcesoria. Jednak wymiana szybki iPhone to nie problem dla fachowców od lat specjalizujących się w serwisowaniu sprzętu z „jabłkiem”. Pogwarancyjny serwis Apple należy wybierać jednak z rozwagą i polegać na pozytywnych opiniach innych klientów. Na plus zadziała także sprawna usługa naprawy wysyłkowej iPhone, która okazuje się niezwykle pomocna dla osób, które chcą powierzyć swojego uszkodzonego iPhone’a w ręce specjalistów z Warszawy mieszkając zdala od stolicy.