Wielu miłośników podwodnego świata pragnie mieć własne akwarium z unikalnymi okazami ryb i roślin wodnych. Założenie akwarium wymaga specjalistycznej wiedzy oraz systematyczności. To hobby, które pozwala nam rozwijać nasze zainteresowania, lecz wymaga od nas pełnego zaangażowania. Przed założeniem akwarium warto zapoznać się z dostępnym na rynku asortymentem i wybrać urządzenia, które w pełni spełnią nasze wymagania.

 

Profesjonalne akcesoria i sprzęt akwarystyczny

Asortyment  sklepu internetowego Plantica zapewnia nowoczesne modele akwariów, a także szeroki wybór akcesoriów, urządzeń i produktów. Wśród dostępnych sprzętów znajdują się rośliny akwariowe oraz rozmaite udogodnienia do akwariów. Należą do nich m.in. filtry, zestawy CO2, karmniki, elementy oświetleniowe, grzałki i inne akcesoria, a także profesjonalne preparaty i sprzęty do czyszczenia. Pełna oferta zestawów znajduje się na stronie https://www.plantica.pl/produkty/akwaria-zestawy.

 

Nowoczesne akwaria – szeroka gama modeli

Podstawowy podział akwariów ogranicza się do dwóch rodzajów: słodkowodne i słonowodne. Akwarium morskie jest niezwykle kosztowne i wymaga większej wiedzy i doświadczenia, dlatego zazwyczaj na początku wybieramy akwarium słodkowodne. Dla miłośników podwodnego świata ogromne znaczenie ma kształt akwarium. Możemy wybrać akwarium o klasycznym, prostym kształcie, które można bez trudu czyścić, ozdobne okrągłe formy lub wypukłe akwaria pięknie eksponujące życie pod wodą. Akwaria o wypukłych kształtach wymagają jednak znacznie większej dbałości, a ich czyszczenie jest nieco trudniejsze, choć przy pomocy specjalistycznych sprzętów i preparatów przebiega sprawnie, a efekt jest olśniewający. Istotne znaczenie ma pojemność, a także rodzaj i grubość szkła akwarium.

 

Jakie akwarium wybrać?

W zależności od naszej wiedzy i doświadczenia możemy wybrać akwarium o odpowiedniej formie, choć warto pamiętać o ważnej zasadzie. Zakłada ona, że na jedną rybkę należy przeznaczyć 5 litrów wody, co oznacza, że 25 litrowe akwariów może pomieścić tylko 5-6 ryb.

 

Akwarium Flot Premium – wysoka jakość

Akwaria z serii Flot Premium jako jedyne mają szkła z polerowanymi krawędziami. W efekcie oznacza to znacznie większą precyzję podczas klejenia oraz najwyższą jakość. Szyby zbiornika są perfekcyjnie spasowane na wszystkich narożnikach, co świadczy o najwyższej klasie akwarium. Ponadto akwaria Premium te są klejone za pomocą minimalnej ilości silikonu, dzięki czemu wyglądają niezwykle efektownie, ich szyby są przejrzyste oraz idealnie czyste. Istnieje możliwość wyboru koloru silikonu – może on być przezroczysty lub czarny.

 

Zestawy akwariowe - NANO-14 Black

Zestawy przeznaczone do akwarium z giętego szkła, nie mają klejonych krawędzi (4mm), dzięki czemu zapewniają pełną obserwację świata podwodnego. Dodatkowym atutem zestawu jest ruchome oświetlenie za pomocą lampek LED. Zestaw wyposażono również w energooszczędną pompę o wydajności 240l/h oraz niewielkim poborze mocy 3,5W. Dzięki temu zużycie prądu przez akwarium wynosi 6W. Ponadto zastosowano wydajny filtr wewnętrzny o dużej pojemności, złożony z trzech warstw.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.