Nie sposób nie zauważyć, że baseny termalne to zdecydowanie jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, jeżeli chodzi o spędzenie urlopów i zażywanie wypoczynku. Jest to świetna forma rozrywki, ale termy też doskonale wpływają na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Baseny termalne w Zakopanem, w okolicach, ale też w każdym innym miejscu są często odwiedzane przez rodziców z dziećmi, chociaż nie jest to oczywiście reguła. Warto zastanowić się, które baseny termalne w okolicach Zakopanego są najlepsze.

Wiele osób myśli, że baseny termalne w Zakopanem http://www.termyuniejow.pl/pl/baseny-termalne-zakopane, to wyłącznie rozrywkowa forma spędzania wolnego czasu – nic bardziej mylnego. Termy posiadają wspaniałe właściwości lecznicze. Temperatura jaką osiągają te wody, bardzo pozytywnie wpływa na pracę naszego organizmu. Dzięki temu otrzymuje on dawkę cennych minerałów, poprawia się nasza przemiana materii, wsparcie otrzymuje układ krążenia i gospodarka hormonalna oraz znacznej poprawie ulega nasz stan psychofizyczny.

Bukovina

Jeżeli chodzi o gabaryty, Bukowina Tatrzańska może się pochwalić największym kompleksem basenów termalnych w całej Polsce. W jego skład wchodzi aż dwadzieścia basenów, z których korzystać można przez okres całego roku. Wynika to z bardzo korzystnej temperatury wody, która najczęściej mieści się między 28 a 36 stopniami Celsjusza.

W obrębie kompleksu, dzieci również odnajdą coś dla siebie. Mieści się tam specjalnie przygotowana dla nich strefa zabaw. Doskonałym rozwiązaniem dla najmłodszych będą również małe baseny, bogate w niezliczoną ilość atrakcji wodnych oraz zjeżdżalni. Dodatkowo każdy może podarować sobie chwilę wyjątkowego relaksu, korzystając z atrakcji w postaci saun i innych usług jakie oferuje miejscowe SPA.

Termy Bania

Na terenie Białki Tatrzańskiej mieści się wielki kompleks basenów termalnych – Termy Bania. Całość wydzielona jest na odrębne trzy strefy. Każda z osobna, posiada swoje zewnętrzne i wewnętrzne baseny oraz masaże wodne. Znajdująca się w tych basenach woda posiada bardzo korzystny skład fizykochemiczny oraz doskonały stopień mineralizacji.

Oprócz zdrowotności, Termy Bania zapewniają sporą dawkę rozrywki. Znajduje się tam multum zjeżdżalni, karuzeli oraz groty z gejzerem. Po całym dniu aktywnego wypoczynku, warto skorzystać z relaksu w saunie.

Termy Szaflary

Około siedemnaście kilometrów od Zakopanego znajdują się Termy Szaflary. W skład tego kompleksu wchodzą wewnętrzne i zewnętrzne baseny z wodą o wysokim składzie mineralnym. Z basenów można korzystać niezależnie od tego jaka panuje pogoda, ponieważ temperatura wody utrzymuje się między 30 a 38 stopniami Celsjusza.

Tamtejsze termy zapewniają także mnóstwo rozrywki dla całych rodzin. Są tam kilkutorowe zjeżdżalnie czy też specjalne brodziki dla dzieci. Warto wspomnieć, że baseny są zaopatrzone w urządzenia do hydromasażu.

Chochołowskie termy

Największym kompleksem termalny na Podhalu są niewątpliwie termy Chochołowskie. Oferują szeroki wachlarz rozrywek, a warunki jakie tam panują są niezwykle komfortowe.

Znajduje się tam osiem basenów termalnych, w których woda osiąga temperaturę 36 stopni. Są to dwa baseny termalne zewnętrzne, basen z solankową wodą oraz inne baseny z wodnymi atrakcjami.

Jeżeli zależy komuś na wypoczynku i relaksie całą rodziną – baseny termalne w Zakopanem i okolicach są doskonałym rozwiązaniem. Każdy kto jeszcze nigdy nie korzystał z uroku takiej formy spędzania wolnego czasu, powinien zastanowić się nad tym i nadrobić zaległości.

Baseny termalne w Zakopanem i okolicach

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.