Upały w powiecie chrzanowskim: Ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie wystosowało ważne ostrzeżenie dla mieszkańców. W najbliższym czasie spodziewane są upały, które mogą wpłynąć na codzienne funkcjonowanie. Sprawdź szczegóły, aby być przygotowanym na nadchodzące wysokie temperatury.

Prognozy meteorologiczne na 21 czerwca 2024 roku

Według informacji przekazanych przez IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, na terenie powiatu chrzanowskiego przewiduje się wystąpienie upałów. Maksymalna temperatura w ciągu dnia może wynieść od 30 do 32 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12:00 do 20:30 tego samego dnia.

Wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia upałów

Prognozy przewidują, że istnieje aż 90% szans na wystąpienie upałów. Wysoka temperatura może stanowić zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dla osób starszych, dzieci oraz osób z chorobami przewlekłymi. Ważne jest, aby mieszkańcy byli świadomi i podjęli odpowiednie środki ostrożności.

Środki ostrożności podczas upałów

W upalne dni zaleca się unikanie przebywania na słońcu w godzinach największego nasłonecznienia, czyli między 11:00 a 16:00. Ważne jest również picie dużej ilości wody, noszenie lekkiej odzieży oraz korzystanie z kremów z filtrem UV. Osoby, które muszą przebywać na zewnątrz, powinny regularnie szukać cienia i odpoczynku.

Znaczenie ostrzeżeń meteorologicznych

Ostrzeżenia meteorologiczne są kluczowym elementem w zapobieganiu negatywnym skutkom ekstremalnych warunków pogodowych. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie dba o bezpieczeństwo mieszkańców, informując ich o potencjalnych zagrożeniach. Dzięki temu można odpowiednio przygotować się na nadchodzące upały i zminimalizować ryzyko związane z wysokimi temperaturami.

Dbajmy o siebie i innych w tym gorącym okresie. Bądźmy odpowiedzialni i przestrzegajmy zaleceń specjalistów, aby bezpiecznie przetrwać czas upałów.


Według informacji z: PCZK