Obowiązuje nowy regulamin wędkowania na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” w Trzebini. Wędkę zarzucić mogą wyłącznie osoby, posiadające wykupione zezwolenie na wędkowanie.

wędka1

Koszt takiego zezwolenia na ten rok kalendarzowy wynosi:
200 zł – zezwolenie całoroczne
150 zł – zezwolenie całoroczne dla posiadaczy Karty Trzebińskiej
100 zł – zezwolenie całoroczne dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia
30 zł – zezwolenie 24 h
20 zł – zezwolenie 24 h dla posiadaczy Karty Trzebińskiej.

Pieniądze należy wpłacić na konto Urzędu Miasta w Trzebini. Po dokonaniu płatności, zezwolenia wydawane są w Urzędzie Miasta w Trzebini, ul. Narutowicza 10, pokój nr 28. Każdy posiadacz zezwolenia może wędkować w Balatonie bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego.

W regulaminie dokładnie opisano, kto i kiedy może wędkować oraz jakie są zasady wędkowania. Oto niektóre z nich:

- Przed rozpoczęciem wędkowania wędkujący zobowiązany jest do wpisania daty i godziny rozpoczęcia wędkowani do zezwolenia, a po zakończeniu wędkowania datę i godzinę jego zakończenia. Ma też obowiązek prowadzenia rejestracji złowionych ryb.

- Wędkowanie dozwolone jest przez całą dobę z wyłączeniem sezonu kąpielowego. Wówczas można łowić w godz. 20.00 – 8.00.

- W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dozwolone jest wędkowanie metodą spinningową bez prawa zabierania ryb, będących w okresie ochronnym.

- Po zarybieniu zbiornika dopuszcza się jego zamknięcie do wędkowania. Od dnia otwarcia łowiska przez dwa tygodnie wolno wędkować raz dziennie, jednak nie więcej niż trzy razy w tygodniu.

- Osobami uprawnionymi do kontroli wędkujących są wyznaczeni pracownicy Urzędu Miasta w Trzebini, pracownicy administratora Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton”, przedstawiciele policji, dwóch wędkujących posiadających aktualne zezwolenie na wędkowanie.


Pełna treść „Regulaminu wędkowania na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Balaton” dostępna jest TUTAJ.pdf 

Dodatkowych informacji udziela Michał Walczyk, Urząd Miasta w Trzebini, ul. Narutowicza 10, pokój nr 28, tel. 32 71 11 072.