Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Ośrodek Rekreacyjny „Balaton” w Trzebini będzie otwarty od maja do końca września.

4 budynek

Budynek, w którym mieszczą się m.in. toalety i natryski, czynny będzie od maja

- Regularnie bywam nad Balatonem i widzę, jak wiele osób go odwiedza. Rozmawiam z ludźmi. Cieszą się, że mają takie wspaniałe miejsce do spacerów i wypoczynku. Oczekują jednak otwarcia toalet, przebieralni, by wokół było czysto. Podjąłem więc decyzję o otwarciu nowo wybudowanego budynku socjalno-sanitarnego dla wszystkich już od maja aż do końca września – mówi Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

Nie wystarczy go jednak otworzyć. Trzeba zatrudnić kogoś, kto przez cały dzień będzie pilnował tam porządku, sprzątał, w razie potrzeby służył informacją i pomocą osobom, odwiedzającym ośrodek rekreacyjny. Po każdym słonecznym dniu nad Balatonem zostaje cała masa śmieci, za wywóz których trzeba zapłacić.

- To wszystko generuje koszty, którymi nie mogę obarczać wyłącznie mieszkańców gminy. Tym bardziej, że wśród osób, odwiedzających ośrodek, jest wielu przyjezdnych między innymi ze Śląska czy Krakowa. Dlatego, w trosce o jak najwyższy poziom oferowanych usług, wprowadziliśmy symboliczne opłaty za wstęp na teren Balatonu także poza sezonem kąpielowym. W zamian odwiedzający to miejsce otrzymają możliwość korzystania z toalet, pryszniców, przebieralni, wygodnego zaparkowania samochodu i przespacerowania się po czystym ośrodku – podkreśla burmistrz Okoczuk.

balaton morsy

Balaton jest popularny nie tylko w okresie wakacyjnym

Cennik opłat za korzystanie z terenu Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” w Trzebini:
(Poza sezonem kąpielowym tj. od 1 maja 2020 roku do 26 czerwca 2020 roku oraz od 1 września 2020 roku do 30 września 2020 roku)

Dzieci i młodzież do ukończenia 18. Roku życia – 1 zł

Dorośli od 19 lat wzwyż – 4 zł

Dorośli od 19 lat wzwyż, posiadający Kartę Trzebińską – 2 zł

Uchwała_w_sprawie_wysokości_opłat_za_korzystanie_z_Balatonu.pdf

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.