Z uwagi na pandemie koronawirusa kryta pływalnia w Trzebini jest nieczynna przynajmniej do 13 kwietnia. Ten czas pracownicy basenu postanowili wykorzystać na remonty.

basen5

Trwa remont pomieszczeń krytej pływalni

- Wszystkie prace realizujemy własnym sumptem. Dziękuję załodze za zaangażowanie – mówi Wiesław Pałubski, prezes Miejskiego Zarządu Nieruchomości sp. z o.o., spółki zarządzającej basenem.

W czasie, gdy basen jest nieczynny, pracownicy Aqua Planet wymalowali pomieszczenia biurowe oraz siłowni, wyremontowali podłogę i odświeżyli ściany w pomieszczeniu ratowników, położyli płytki na korytarzu łączącym przebieralnię dla rodzin z niecką basenową, wymienili drzwi do szatni w siłowni, zmodernizowali pomieszczenia socjalne dla załogi. Sami też podjęli się wymiany oświetlenia na ledowe w szatniach, siłowni, na korytarzach. W planach jest jeszcze remont podłogi na korytarzach, a także gruntowne czyszczenie i dezynfekcja całego obiektu.

basen6

- Nie mamy klientów, więc nie mamy też przychodów z tytułu sprzedaży biletów czy realizacji programów zlecanych przez gminę. Tymczasem koszty, jakie ponosimy, nie są dużo mniejsze. Udało nam się je obniżyć jedynie o 30 proc. Nie da się bowiem całkiem zamknąć basenu. Instalacja uzdatniania wody musi być włączona. Podobnie centrala wentylacyjna. To wszystko kosztuje – podkreśla prezes Pałubski.

basen2

Mirosław Cholewa, zastępca burmistrza Trzebini i Wiesław Pałubski, prezes MZN sp. z o.o.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.