Stefania Rybotycka z Trzebini obchodzi 103. rocznicę urodzin
W naszej społeczności zdarzają się wyjątkowe momenty, które przypominają nam o bogactwie ludzkich losów i niezwykłej sile życia. Jednym z takich momentów jest świętowanie 103. urodziny pani Stefanii Rybotyckiej, której życiorys stanowi prawdziwą kronikę minionych lat.
  1. Stefania Rybotycka obchodziła swoje 103. urodziny, otoczona rodziną i zainteresowaniem lokalnych władz.
  2. Urodzona w 1921 roku, przeżyła trudne czasy wojennego zesłania, by po powrocie zbudować rodzinę i dom na rodzinnym osiedlu.
  3. Jej życie to aktywność zawodowa i domowa, aż do późnych lat, co może być jednym z sekretów jej długowieczności.
  4. Wizyty bliskich i zainteresowanie społeczności lokalnej sprawiają, że Stefania Rybotycka nadal cieszy się każdym dniem.

Życie Stefanii Rybotyckiej to opowieść o sile, odwadze i niezłomności. Przez całe życie pozostała aktywna, zarówno zawodowo, pracując w Gumowni, jak i po godzinach, dbając o dom i rodzinę. Jej córka, Zenona Zagata, wspomina, że "mama ciągle pracowała... Zresztą jak przychodzi do nas lekarz, też mówi, by się ruszać, nie leżeć".

Pani Stefania wychowała się w trudnych warunkach, tracąc mamę w młodym wieku, a następnie doświadczając zesłania do pracy przymusowej w trakcie wojny. Mimo to, jej niezłomny duch i zdolność do radzenia sobie w najtrudniejszych sytuacjach pozwoliły jej zbudować pełne miłości życie.

Wojenne doświadczenia nie zatrzymały jej życiowej energii. Po powrocie do rodzinnego miasta, zakochała się i założyła rodzinę. Wspólnie z mężem Stanisławem, który był górnikiem, wybudowali dom, który stał się świadkiem ich wspólnych lat, wychowania trójki dzieci i radosnego życia, mimo wyzwań.

W dniu jej 103. urodziny, społeczność lokalna, reprezentowana przez burmistrza i zastępcę kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, złożyła jej wizytę, aby wyrazić szacunek i podziw dla jej niezwykłej postaci. Ten gest pokazuje, jak ważne są więzi międzyludzkie i pamięć o tych, którzy swoim życiem piszą historię naszej społeczności.

Historia życia Stefanii Rybotyckiej to przypomnienie, że każdy dzień jest cenny, a przeszłość kryje w sobie lekcje, które mogą inspirować przyszłe pokolenia. Jej życie, pełne miłości, pracy i wytrwałości, stanowi wzór do naśladowania i przypomina, że mimo przeciwności, można żyć długo i szczęśliwie.


Urząd Miasta Trzebinia