Spotkanie w Bibliotece: Siła negatywnego myślenia i zdrowie psychiczne
Wczoraj w lokalnej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Klubu Zdrowia, na którym dyskutowano o znaczeniu negatywnego myślenia. Prelekcję poprowadziła Agata Radosh, promotor zdrowia z Poznania, która podkreślała, jak ważne jest zmierzenie się z własnymi emocjami.
  1. Rola zdrowia psychicznego w kondycji fizycznej.
  2. Niebezpieczeństwa toksycznej pozytywności.
  3. Znaczenie konfrontacji z negatywnymi emocjami.
  4. Plany na kolejne spotkanie Klubu Zdrowia po wakacjach.

Agata Radosh, prezes Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij Po Zdrowie, przyjechała do nas aż z Poznania. Podczas prelekcji, która odbyła się w naszej bibliotece, podkreślała, jak istotne jest zdrowie psychiczne dla ogólnej kondycji fizycznej. Wskazywała na niebezpieczeństwa związane z toksyczną pozytywnością, która często prowadzi do zaniedbywania własnych negatywnych emocji.

Spotkanie miało na celu uświadomienie uczestnikom, że warto odważyć się zajrzeć do „pokoju na końcu korytarza” – metaforycznie mówiąc, zmierzyć się z negatywnymi emocjami oraz wypieraną z pamięci przeszłością. Prelegentka zachęcała, by nie bać się konfrontacji z trudnymi uczuciami, gdyż jest to kluczowy krok do poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego.

Było to kolejne spotkanie Klubu Zdrowia, który regularnie organizuje wydarzenia mające na celu promowanie zdrowego stylu życia. Na kolejne spotkanie zapraszamy po wakacjach, gdyż planujemy wrócić z nowymi tematami i prelegentami już we wrześniu. Szczegóły dotyczące kolejnych spotkań będziemy podawać na bieżąco.

Zachęcamy mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w tych wydarzeniach, gdyż są one doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat zdrowia i dobrego samopoczucia. Spotkania Klubu Zdrowia to nie tylko prelekcje, ale także możliwość wymiany doświadczeń i znalezienia inspiracji do zmiany swojego życia na lepsze.


Na podst. MBP Trzebinia