Robotyzacja paletyzacji — Smart Palletizer

Większość firm odpowiedzialnych za wytwarzanie towaru zaczęła inwestować pieniądze w dobry sprzęt pomocniczy. Pracownikom może pomóc wiele specjalistycznych urządzeń i robotów. Paletyzer to robot, który przydaje się na końcu procesu produkcyjnego, w tym czasie, kiedy zapakowany w kartony towar trzeba w poprawny sposób ułożyć na paletach.

Dlaczego ten robot przydaje się w przedsiębiorstwach produkcyjnych?

Praca na produkcji nie bez pomocy maszyn i robotów nie byłaby łatwa. Układanie kartonów na paletach wiąże się z dużą powtarzalnością, dodatkowo kartony z zapakowanymi tam produktami są dość ciężkie, nie każdy pracownik byłby w stanie wykonywać takie czynności długo.

Paletyzer to bezpieczne rozwiązanie, można go wykorzystywać w różnych branżach, między innymi spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, chemicznej i innych. Może pracować w otoczeniu ludzi, nie wymaga specjalnego nadzoru, czuwania nad tym, czy prawidłowo wykonuje wymierzone mu zadania.

Czym wyróżnia się na rynku?

Wyposażony jest w inteligentny system sterowania, czujniki siły, które czuwają nad tym, żeby przenoszony towar nie uległ zniszczeniu. Na palecie ląduje dokładnie tyle kartonów, ile jest tam miejsca, robot nie popełnia pomyłek. Pracuje też w trybie ciągły, nie wymaga przerw. Zmniejsza mechaniczne obciążenie pracujących wokół pracowników.

Jest szczególnie doceniany w tych zakładach, gdzie kartony z wytwarzanymi wyrobami są ciężkie. Są to inteligentne roboty, które mają wiele automatycznych udogodnień. Większość powierzonych zadań wykonują automatycznie, bez pomocy człowieka.

Kupując dobry sprzęt od wiarygodnego producenta, można liczyć na regularne bezpłatne aktualizacje oprogramowania. Takie aktualizacje będą jeszcze dodatkowo upraszczały pracę robota. Rozpoznaje on pudełko, przesuwa je w dobrym kierunku i układa prawidłowo na palecie. Dodatkowo można go wyposażyć w chwytaki 3D, przeznaczone one są do chwytania różnych przedmiotów, nie tylko kartonów, ale także elementów zawiniętych w folię czy skrzynek, czy otwartych pudełek.

Szybkie dopasowanie do warunków w przedsiębiorstwie

Jest to tak inteligentny robot, że nie wymaga on specjalnego przygotowania na hali produkcyjnej. Bez problemów można go dopasować do danych warunków już istniejących w zakładzie. Dzięki temu nie traci się czasu, produkcję z tym robotem można zacząć bez zbędnych kosztów. Całkowicie wykorzystuje się poniesioną na niego inwestycję.

Warto powiedzieć także, że zajmuje on minimalną przestrzeń, dzięki temu można go dopasować zarówno do dużych przedsiębiorstw produkcyjnych, jak i niewielkich firm. Nie wymaga on też odgradzania od innych sprzętów, pracownicy nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo podczas jego pracy.

Zaletą jest także to, że jest to sprzęt łatwo dostępny na rynku. Po jego zamówieniu nie trzeba długo czekać na przesyłkę. Nie jest to też duży koszt. Roboty do paletyzacji z każdym kolejnym rokiem charakteryzują się coraz bardziej atrakcyjną ceną. Te, które pochodzą z wiarygodnego źródła, okażą się niezwykle dobrą inwestycją.