Burmistrz Libiąża Jacek Latko, Wiceprezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego "Kartel" SA Tomasz Sękiewicz oraz Prokurent Tomasz Adamczyk podpisali w czwartek, 25 kwietnia w Libiążu, umowę na budowę krytej pływalni na osiedlu Flagówka. 

<a href=Libiąż będzie miał nowoczesny basen ze strzelnicą za prawie 33 mln zł" />

- To historyczna chwila w dziejach miasta, które w tym roku świętuje jubileusz 50-lecia uzyskania praw miejskich - podkreśla Jacek Latko, burmistrz Libiąża.  Dodaje, że inwestycja zostanie zrealizowana w trybie "zaprojektuj i wybuduj".

Wykonawca, Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego "KARTEL" SA z Jędrzejowa zaprojektuje, wybuduje, wyposaży i odda do użytkowania nowoczesny obiekt wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Basen powstanie na osiedlu Flagówka, przy Alei Jana Pawła II.

- Do końca września wykonawca ma czas na opracowanie dokumentacji projektowej. Wtedy też zostaną wbite pierwsze łopaty pod inwestycję - informuje burmistrz Libiąża. 

Budynek będzie podpiwniczony. Fragment piwnicy zostanie zaprojektowany jako niezależny blok dostępny z holu wejściowego. Ma się tam mieścić strzelnica sportowa. Na parterze zostanie zlokalizowana hala basenowa z szatniami i sanitariatami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Obok basenu  sportowego o wymiarach 25 x 12,5 m, głębokosci od 1,8 do 2,4 m, z podnoszonym dnem, powstanie także mniejszy basen rekreacyjny z reflektorami, masażerami karku, masażerami ściennymi na 3 stanowiska, gejzerem, ławką powietrzną oraz leżankami. Bedzie także brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią oraz zewnętrzna zjeżdżalnia wodna. 

Do dyspozycji mieszkańców będzie także jacuzzi z dyszami do masażu i ławką powietrzną oraz blok saun. Na parterze zaplanowano salę do fitnessu z odrębnymi szatniami i sanitariatami.

- Budynek krytej pływalni będzie nowoczesny i energooszczędny - podkreśla  Tomasz Sękiewicz, Wiceprezes  Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego "Kartel" SA. Dodaje, że poza zasilaniem z sieci przewidziano także wykonanie dodatkowych źródeł energii w postaci instalacji paneli fotowoltaicznych na dachu basenu oraz układu gazowej mikrokogeneracji. Instalacja kanalizacji sanitarnej wyposażona zostanie w układ odzysku ciepła ze ścieków.

Bartłomiej Gębala, Wicestarosta Chrzanowski pogratulował Burmistrzowi Libiąża inwestycji.

- To doskonały prezent dla wszystkich mieszkańców Libiąża z okazji 50-lecia odzyskania praw miejskich. Cieszę się, że miasto staje się coraz piękniejsze i nowocześniejsze - podkreśli Wicestarosta Chrzanowski.

 

Relacja z uroczystego podpisania umowy w sprawie budowy basenu w Libiążu już wkrótce w TV Powiat. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.